Roczna lokata na 3% do 100 000 zł w pakiecie dbNET Premium + konto oszczędnościowe 2,55% + ROR 1,3%!

Roczna lokata na 3% w Deutsche Banku!
Osoby, które posiadają oszczędności cyklicznie stają przed pytaniem gdzie ulokować swoje pieniądze. Lokaty z wyższym oprocentowaniem najczęściej są ofertami ograniczonymi do niedużych kwot lub jednorazowymi, a po ich zakończeniu są odnawiane na standardowy, kiepski procent. Konta oszczędnościowe choć pozwalają mieć stały dostęp do gotówki to oprocentowanie oferują jeszcze niższe. Z pomocą przychodzi nam jednak Deutsche Bank 🙂 Roczna lokata na 3% pozwoli ulokować nawet 100 tys. zł, konto oszczędnościowe na 2,55 % kolejne 100 tys. Do tego konto osobiste z oprocentowaniem 1,3% plus darmowa karta debetowa! Brzmi nieźle, nieprawdaż? Sprawdźmy czy są jakieś haczyki!


Kto może skorzystać z promocji?

Aby móc skorzystać z akcji trzeba być osobą, która spełnia jeden z następujących warunków:

i. nie posiada zawartej Umowy z Bankiem, albo
ii. posiada indywidualnie zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo iii. razem z inną osobą lub osobami posiada zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiada zawartą Umowę z Bankiem

Tym samym jeśli nie jesteś klientem banku to możesz wziąć udział w akcji. Co ważne liczy się moment przystąpienia do promocji, a więc założenia konta osobistego. Zatem regulamin nie wyklucza obecnych klientów banku, którzy zamkną wszystkie umowy i powrócą w ramach promocji po okresie wypowiedzenia!
 

Jak przystąpić do promocji?

Jeśli spełniamy powyższe warunki wystarczy, że założymy konto osobiste dbNET Premium składając wniosek internetowy np. tutaj lub w oddziale banku. Co ważne, konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie przez bank danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych. Czas na przystąpienie do promocji, czyli założenie konta osobistego mamy do 30 czerwca 2018 r.


Roczna lokata z oprocentowaniem 3% w skali roku do 100 tys. zł

Podstawową zaletą całego pakietu korzyści jakie oferuje Deutsche Bank jest roczna lokata z oprocentowaniem stałym w wysokości 3% w skali roku. Aktualnie jest to jedna z lepszych stawek oprocentowania na rynku a jednocześnie maksymalna kwota jaką możemy ulokować to aż 100 tys. zł. Biorąc pod uwagę to, że Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza w najbliższej przyszłości zwiększyć wysokości stóp procentowanych, na szybki wzrost oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych na rynku nie ma co liczyć. Tym bardziej warto skorzystać z tej oferty i zapewnić sobie spokój na najbliższy rok 🙂 Co jeszcze trzeba wiedzieć o  promocyjnej lokacie? Mamy tylko 30 dni na jej założenie od momentu założenia konta dbNET Premium. Tak naprawdę założyć można nawet 5 lokat o minimalnej wartości 20 000 zł. Może to być istotne dla osób, które nie są pewne czy nie będą potrzebowały dostępu do części środków w niedalekiej przyszłości. Rozkładając swoje oszczędności na kilka lokat zawsze będą mogły zerwać jedną z nich i jednocześnie nie tracić odsetek z pozostałych. W każdym razie niezależnie od liczby lokat maksymalnie ulokować w ten sposób można 100 tys. zł. By założyć lokatę musimy niestety udać się do oddziału banku, ponieważ nie jest ona dostępna w bankowości elektronicznej. Polecam zatem otworzyć konto przez Internet i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera a następnie przelać środki na nowo założony rachunek i dopiero udać się do oddziału by założyć lokatę/y.


Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,55% w skali roku do 100 tys. zł

Sama lokata to nie wszystko. Jeśli ktoś ma więcej środków lub chce część pieniędzy mieć zawsze „pod ręką” bank oferuje również konto oszczędnościowe z oprocentowaniem stałym w wysokości 2,55% w skali roku i miesięczną kapitalizacją odsetek. Minusem jest to, że podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało tylko przez okres 4 miesięcy od jego założenia. Warto uważać, żeby na rachunek nie wpłacać więcej niż wspomniane 100 tys., ponieważ wtedy oprocentowanie spada to standardowej stawki dla całości środków! Warto uważać na dopisywane co miesiąc odsetki, ponieważ one też mogą spowodować przekroczenie dopuszczalnego limitu środków dla promocyjnego oprocentowania!
 

Konto osobiste z oprocentowaniem 1,3% w skali roku

Na koniec jeszcze dobra wiadomość dla osób, które chciałby przenieść do Deutsche Banku swoje codzienne finanse. W ramach promocji bowiem bank będzie wypłacać odsetki od środków na zwykłym koncie osobistym! Choć oprocentowanie nie jest powalające (1,3%) to jednak czy znacie inne banki, które mają oprocentowane zwykłe ROR-y? 🙂
 
 

A ile to wszystko kosztuje?

Na koniec, jak zwykle sprawdzam jakie opłaty niesie za sobą skorzystanie z opisywanej promocji. I od razu muszę przyznać – jest dobrze. W promocji bank bowiem zobowiązuje się, że konto osobiste dbNET Premium będzie bezwarunkowo darmowe do końca 2018 r. Po tym okresie ale do 31 grudnia 2019 r. aby pozbyć się miesięcznej opłaty za korzystanie z konta (20 zł) należy spełnić jeden z dwóch warunków:
– zapewnić wpływy na konto w min. wysokości 5000 zł w danym miesiącu lub
– posiadać w banku środki w wysokości minimum 50 000 zł
Z uwagi na świetną, roczną lokatę ta druga opcja może być z powodzeniem zastosowana dla większości osób. Karta debetowa wydawana do rachunku jest całkowicie darmowa i umożliwia bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju. Konto oszczędnościowe, które również możemy założyć w promocji jest również bezwarunkowo darmowe.
 

Co dalej?

Pewnie zastanawiacie się co po 1 stycznia 2020 roku bo tylko do tego czasu bank gwarantuje nam niezmienność opisanych wyżej warunków i opłat. Otóż zapewne będziecie już klientami innego banku, ponieważ Deutche Bank niedawno ogłosił sprzedaż części swojej działalności związanej z obsługą klientów indywidualnych Bankowi Zachodniemu WBK. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z przyjętym planem to właśnie „zieloni” wchłoną założone w tej promocji rachunki. Bez obaw. Nie wpłynie to w żaden sposób na warunki promocji wynikające z regulaminu, który znajdziecie tutaj.
 

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *