Proste 100 zł od mBanku za założenie eKonta m!

100 łz od mBanku za założenie eKonta m
Choć aktualnie w mBanku trwa promocja, w której można zyskać nawet 250 zł w gotówce lub w formie karty upominkowej do wykorzystania w sklepie Zalando, to dziś opisuję okazję ze znacznie prostszymi warunkami, w której można zdobyć gwarantowaną premię w wysokości 100 zł. Tym razem w promocji należy założyć konto osobiste w wariancie eKonto m, a nie eKonto w taryfie Standard. Sprawdźmy szczegółowo jakie są warunki akcji!

Kto może wziąć udział w promocji?

Akcja przeznaczona jest osób pełnoletnich (do 24 roku życia), którzy od dnia 1 stycznia 2016 r. nie posiadali lub nie współposiadali w mBanku żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Co to jest numer rozliczeniowy? Są to cyfry od trzeciej do dziesiątej, w dwudziestosześcio cyfrowym numerze rachunku bankowego. Regulamin nie wyklucza posiadaczy innych produktów np. karty kredytowej czy produktów inwestycyjnych. Ponadto w promocji nie mogą wziąć udziału osoby, które chcą założyć rachunek wspólny.
 

 

Jak przystąpić do promocji?

W celu przystąpienia do promocji konieczne jest złożenie wniosku o eKonto m wraz z kartą debetową tutaj, a następnie zawarcie na jego podstawie umowy z bankiem. Czas na to upływa 27 sierpnia 2018 r. Podpisując umowę osobiście w placówce lub mKiosku warto zwrócić uwagę czy pracownik nie składa ponownego wniosku o rachunek, tak by to on zgarnął premię za założenie konta. To czy podpisujecie właściwy wniosek można sprawdzić po jego numerze (RAC + 9 cyfr), który powinien być taki sam przez cały proces wnioskowania o konto.
 

2×50 zł za 5 płatności kartą miesięcznie i aktywny cel oszczędnościowy!

Aby otrzymać premię wystarczy spełnienie dwóch prostych warunków w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy. Pierwszy z nich to dokonanie min. 5 płatności kartą debetową w każdym z tych miesięcy, na dowolne kwoty. Pod uwagę będą brane zarówno transakcje dokonane w sklepach i punktach handlowo-usługowych jak i w Internecie. Drugim z warunków jest posiadanie tzw. aktywnego celu oszczędnościowego. Zapewne większość z Was zapyta to takiego? Zgodnie z regulaminem promocji:

Za aktywny cel oszczędnościowy uznaje się rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie, powiązany z kontem promocyjnym, którego saldo w ostatnim dniu miesiąca wynosi przynajmniej 10 zł

 
Samo regularne oszczędzanie co do zasady działa w sposób podobny do usługi CAsaver w Credit Agricole (w tej promocji można zyskać nawet 300 zł właśnie za korzystanie z tej usługi). Wystarczy, że poprzez bankowość elektroniczną mBanku wyznaczysz swój cel oszczędzania, określając planowaną kwotę i cel, na który planujesz oszczędzać. Zakładając dany cel otwierany jest rachunek oszczędnościowy, na który będą trafiać środki w ramach danego celu. 
 
Sposobów oszczędzania jest kilka i wybrać można ten, który najbardziej nam odpowiada:
– Stałe zaokrąglenie do kwoty pełnych 10 zł. Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą, wartość transakcji zostaje zwiększona (zaokrąglona do góry) do pełnych dziesiątek złotych. Przykładowo: dla transakcji za 5,20 zł, zaokrąglenie do 10 zł wynosi 4,80 zł. Dodatkowo dla transakcji mniejszych lub równych 10 zł, zaokrąglenie wynosi 0 zł. Dla transakcji, które są wielokrotnością 10 zł, zaokrąglenie wynosi 5 zł.
– Stała kwota od każdej transakcji (3-10zł). Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą, wartość transakcji zostaje każdorazowo zwiększona o wybraną kwotę z przedziału 3 – 10 zł. Kwota zostanie pobrana automatycznie z  eKonta i przelana na rachunek danego celu oszczędnościowego. Dodatkowo dla transakcji mniejszych lub równych 10 zł, zaokrąglenie wynosi 0 zł. Dla transakcji, które są wielokrotnością 10 zł, zaokrąglenie wynosi 5 zł.
– Wybrany procent wartości transakcji z przedziału 1-15%. Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą, na cel oszczędnościowy wpłynie wybrana wartość procentowa od 1% do 15% wartości transakcji. Dodatkowo dla transakcji mniejszych lub równych 10 zł, zaokrąglenie wynosi 0 zł. Dla transakcji, które są wielokrotnością 10 zł, zaokrąglenie wynosi 5 zł.
 
Wystarczy zatem ustawić dowolny cel oszczędnościowy, wybrać sposób oszczędzania i dopilnować by na koniec miesiąca znajdowało się na rachunku wybranego celu min. 10 zł. Tyle 🙂
 
Cały harmonogram spełniania warunków promocji dobrze prezentuje tabela zawarta w regulaminie promocji przedstawiona poniżej.
Harmonogram spełniania warunków promocji
 

Kiedy nastąpi przekazanie premii?

Premią w promocji jest 100 zł wypłacane w dwóch transzach po 50 zł każda, za spełnienie warunków promocji w kolejnych dwóch miesiącach kalendarzowych po zawarciu umowy o konto. Płatność nastąpi na konto otwarte w promocji w terminie do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.
 

 

A ile to wszystko kosztuje?

Na koniec rzut oka na Taryfę opłat i prowizji, żeby sprawdzić czy wzięcie udziału w promocji może się wiązać z dodatkowymi opłatami z tyłu korzystania z założonych produktów. Rachunek eKonto m to rachunek bezwarunkowo darmowy dla osób do 24 roku życia. Po przekroczeniu tego wieku konieczny jest wpływ min. 1000 zł, żeby uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta w wysokości 5 zł. Natomiast opłaty i warunki zwolnienia z opłat za kartę są uzależnione od wieku posiadacza rachunku. Dla osób do 20 roku życia korzystanie z karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów są całkowicie darmowe. Natomiast osoby w wieku 21 lat i więcej mogą zapłacić 4 zł miesięcznie za użytkowanie karty ale 5 płatności na dowolne kwoty zwalnia z jej naliczenia. Tym samym warunek ten pokrywa się wprost z warunkami promocji. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów to te są darmowe niezależnie z jakiego bankomatu jest dokonywana wypłata. Jedynie drobne wypłaty (poniżej 50 zł dla osób w wieku 21-24 lata i poniżej 100 zł dla osób powyżej 25 roku życia) są obarczone prowizją w wysokości 1,3 zł od każdej takiej wypłaty.
 
 
Pełny regulamin promocji znajduję tutaj a Taryfa opłat i prowizji tutaj.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *