Okazja dla klientów Toyota Banku. Można zdobyć 50 zł za założenie lokaty!

50 zł za założenie lokaty w Toyota Banku!
Promocje związane z produktami oszczędnościowymi cieszą się na blogu sporą popularnością. Dziś opisuję okazję dla klientów Toyota Banku, którzy za założenie lokaty i utrzymanie jej co najmniej przez 6 miesięcy zdobyć mogą, poza samymi odsetkami, dodatkowe 50 zł! Czy to się opłaca? Czy zarobimy dzięki temu więcej niż na lokatach czy kontach oszczędnościowych w innych bankach? O tym przeczytasz w dalszej części wpisu!

Kto może skorzystać z promocji?

Akcja przeznaczona jest dla obecnych klientów Toyota Banku, a dokładnie posiadaczy kont osobistych. Konieczne jest również wyrażenie zgody na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku za pomocą poczty elektronicznej i wiadomości SMS, oraz na przetwarzanie danych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu marketingu bezpośredniego.
 
 

Jak zdobyć 50 zł za założenie lokaty w Toyota Banku?

Aby zdobyć nagrodę konieczne będzie w okresie do 31 sierpnia 2018 r. zwiększenie swojego salda depozytów w Toyota Banku na dzień 31 lipca 2018 r., poprzez założenie co najmniej 1 lokaty na minimum 6 miesięcy, na kwotę co najmniej 10 000 zł (lokaty nie można zerwać przez min. 60 dni od jej założenia). Zwiększone saldo depozytów należy utrzymać co najmniej przez 60 dni od dnia założenia lokaty.
 
A co dokładnie kryje się pod pojęciem „zwiększenia salda depozytów”? Zgodnie z regulaminem  jest ono rozumiane następująco:

„Zwiększone saldo depozytów rozumiane jest jako kwota środków pieniężnych zdeponowanych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach w Banku na dzień 31.07.2018 roku, powiększone o kwotę min. 10 000 zł.” 

Przykładowo jeśli w dniu 31 lipca 2018 r. w Toyota Banku mieliśmy ulokowane na wszystkich posiadanych kontach i lokatach 5 000 zł, to założenie wymaganej lokaty spowoduje zwiększenie naszego salda depozytów do kwoty 15 000 zł. Zwróćcie uwagę, że poza utrzymaniem samej lokaty, posiadanego w banku 5 000 zł nie można przelać na zewnątrz przez minimum 60 dni. Oczywiście jeśli na koniec lipca w Toyota Banku nie mieliśmy żadnych środków, to samo założenie wymaganej lokaty i jej utrzymanie przez minimum 60 dni spełnia wymagania promocji.
 
Wszyscy, którzy spełnią warunki oferty do dnia 14 listopada 2018 r. otrzymają SMS z powiadomieniem o przyznaniu nagrody – 50 zł. Wypłata premii nastąpi do 23 listopada 2018 r. na rachunek osobisty uczestnika w Toyota Banku.
 

Czy w ogóle warto założyć lokatę w Toyota Banku?

No dobrze, ale co z samą lokatą, którą należy założyć w ramach promocji? Regulamin nie precyzuje jaka konkretnie ma to być lokata, więc w tym celu należy przejrzeć listę lokat dostępnych w banku, które trwają co najmniej 6 miesięcy. Najbardziej korzystna wydaje się być Lokata Sprint na 180 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Tyle, że wymagane w regulaminie promocji 6 miesięcy, to o kilka dni dłużej niż 180 dni! Czy to oznacza, że założenie tej lokaty nie będzie uwzględniane w promocji? Postanowiłem dopytać o to bezpośrednio w banku, tym bardziej, że pozostałe lokaty z oferty są znacznie gorzej oprocentowane lub wymagają znacznie dłuższego angażowania środków. Na szczęście odpowiedź jaką otrzymałem jest pozytywna 😉

Informujemy, iż Lokata Sprint na 180 dni jest kwalifikowana do Promocji Premia za lokatę.

Policzmy zatem jak premia przekłada się na oprocentowanie nominalne lokaty. Ulokowanie 10 000 zł na Lokacie Sprint na 2,5% w skali roku da nam 99,86 zł odsetek już po odjęciu podatku Belki. Jeśli dodamy do tego premię w wysokości 50 zł, to razem zgarniemy na czysto 149,86 zł (premia nie jest opodatkowana). Odpowiada to nominalnemu oprocentowaniu lokaty w wysokości ok. 3,75%! Tyle aktualnie na rynku nie dają praktycznie żadne lokaty w innych bankach.
 
Tym samym jest to dobra oferta dla obecnych klientów Toyota Banku. Kto jednak konta tam nie posiada, musi sam rozważyć czy opłaca mu się jego założenie czy lepiej poczekać na jakąś ofertę z premią na start 😉
 
Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *