Masz konto w banku Millennium – sprawdź jak przedłużyć okres promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym!

Promocyjne oprocentowanie w Banku Millennium!
Jeśli jesteś posiadaczem konta osobistego w banku Millennium i chcesz żeby Twoje oszczędności pracowały na lepszy niż standardowy procent, to jest na prosty sposób – wystarczy posiadać konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem. Bank obecnie oferuje na nim oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku do kwoty 100 tys. zł dla tzw. nowych środków. Co zrobić żeby Twoje pieniądze ciągle były jak „nowe” w rozumieniu banku? O tym właśnie jest ten wpis 🙂

Sprawdź jakie masz konto oszczędnościowe

Na początek sprawdź jaki masz wariant konta oszczędnościowego. Podwyższone oprocentowanie, o którym piszę dotyczy tylko konta Profit. Jest to klasyczny rachunek oszczędnościowy, który Bank wprowadził do swojej oferty w ubiegłym roku. Jeśli nie posiadasz takiego rachunku lub posiadasz starsze konto oszczędnościowe, to konto oszczędnościowe Profit założysz za pomocą kilku kliknięć poprzez swoją bankowość internetową.  Jego otworzenie, prowadzenie oraz jeden przelew w miesiącu są darmowe – a więc podobnie jak w innych bankach. Wariant swojego rachunku możesz łatwo sprawdzić w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej tak jak na zdjęciu poniżej.
 
 

Podwyższone oprocentowanie dla nowych środków

Bank Millennium cyklicznie oferuje promocję w której daje podwyższone oprocentowanie środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym Profit do wysokości 100 tys. zł dla tzw. nowych środków przez okres 92 dni. Jak należy rozumieć nowe środki? Na starcie takiej cyklicznej promocji Bank określa tzw. dzień badania zaangażowania. Po prostu Bank patrzy ile miałeś środków zgromadzonych na koncie osobistym, oszczędnościowym, inwestycyjnym oraz lokatach i promocyjne oprocentowanie nalicza tylko dla nadwyżki od tej sumy. Przykładowo w dniu badania zaangażowania miałeś 300 zł na koncie osobistym, 200 zł na koncie oszczędnościowym i 1000 zł na lokacie, co razem daje sumę 1500 zł. Oznacza to, że środki które przelejesz na konto oszczędnościowe Profit będą do wysokości 1500 zł oprocentowane standardowo (aktualnie 0,6%) a każda nadwyżka ponad tą kwotę, będzie już miała oprocentowanie promocyjne (aktualnie 2,5%). A co gdybyśmy wiedzieli w jakim dniu bank będzie badał oprocentowanie?


Przemieniamy stare środki w nowe

W dotychczasowych edycjach promocji Bank ustalał termin jej obowiązywania na kilka miesięcy tak, że kończyła się ona w sobotę. Jednocześnie następnego dnia ogłaszana była kolejna edycja promocji na analogicznych zasadach. Dotychczas dniem badania zaangażowania był dzień poprzedzający daną edycję promocji. Tym samym cały trik polega na tym, by na weekend w którym kończy się jedna edycja promocji a zaczyna kolejna, przelać swoje środki (najlepiej wszystkie) do innego banku. W ten sposób nasze stare pieniążki mogą powrócić w kolejny poniedziałek do Banku Millennium jako całkiem nowe i być wyżej oprocentowane 🙂


Indywidualny okres promocji

Jeśli dotychczasowy opis jest dla Was zrozumiały to czas nieco skomplikować sytuację. Jak wspomniałem wcześniej, promocyjne oprocentowanie przysługuje przez okres 92 dni z tym, że dla każdej osoby ten okres może być inny, ponieważ liczy się on od momentu przelania pierwszych środków na konto oszczędnościowe Profit. Tym samym, jeśli zasilicie to konto pod koniec danej edycji promocji, to Wasz okres promocyjnego oprocentowanie może „nakładać” się na okres kolejnej promocji. Ba, możecie nawet ominąć jedną edycję. Bank aktywuje Wam kolejny okres promocyjnego oprocentowania dopiero po upływie Waszego aktualnego, indywidualnego 92-dniowego okresu. Co to powoduje w  praktyce? W zasadzie niewiele, ponieważ Bank i tak patrzy na dzień badania zaangażowania, więc jeśli będziemy pamiętać żeby „zerować” konto na weekend, w którym zmieniają się promocje, zawsze cieszyć się będziemy z promocyjnego oprocentowania dla całości wpłaconych środków.
 
Podsumowanie
Jak widać, w stosunkowo prosty sposób, posiadacze kont osobistych w Banku Millennium mogą korzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit, tym samym mając zawsze niezbędne środki pod ręką. Aktualna edycja promocji kończy się już 13 stycznia dlatego to właśnie dziś lub jutro powinniście przelać środki do innego banku, tak by w kolejnej edycji promocji całość środków było wyżej oprocentowanych. Uwaga! Ten wpis przygotowałem na podstawie dotychczasowych doświadczeń z historycznych promocji i nie mamy pewności, że Bank nie zmieni zasad w tym zakresie w przyszłości. Tym niemniej opisany przeze ze mnie sposób działa już od dłuższego czasu i mam nadzieję, że tak zostanie na dłużej 🙂 Konto 360 (czyli standardowe konto osobiste) jest darmowe przy wpływie 1000 zł w miesiącu, za posiadanie karty debetowej nie ma opłat przy wykonaniu 1 transakcji w miesiącu a wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce również nic nie kosztują.
Na koniec wklejam link do aktualnego regulaminu promocji. Dodam również, że według nieoficjalnych doniesień najbliższa edycja promocji, zaczynająca się w najbliższą niedzielę, ma przynieść zwiększenie stawki promocyjnego oprocentowania do 2,7% w skali roku! To solidny poziom porównując oferty innych banków. Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie przedstawionego sposobu – koniecznie dajcie znać w komentarzach!

AKTUALIZACJA
Zgodnie z doniesieniami Bank Millenium odpalił nową promocję z jeszcze lepszymi warunkami. Od teraz możecie ulokować nawet 200 000 zł na 2,7 % na koncie oszczędnościowym Profit. 

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *