Lokata na 3,5% na Nowe Środki w Idea Banku!

3,5% na lokacie w IDEA Banku!
Idea Bank właśnie podniósł oprocentowanie lokat na nowe środki do 3,5% w skali roku. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci Idea Banku. Tak wysokie oprocentowanie lokaty jest dostępne w przypadku skorzystania z wersji jednomiesięcznej. Jeśli chcemy żeby nasza lokata trwała dłużej, to oprocentowanie będzie ciut niższe. W dalszej części wpisu przedstawiam szczegóły oferty!

Lokata na Nowe Środki – prześwietlenie oferty

Lokata, o której dziś piszę, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków. Co to oznacza w praktyce? Bank w dniu założenia lokaty sprawdza ile środków mieliśmy zgromadzonych na rachunkach, lokatach i w innych produktach w Idea Banku na dzień 20 poprzedniego miesiąca i jeśli zakładana lokata w całości stanowi nadwyżkę nad tę kwotę to podwyższa nam oprocentowanie lokaty. Zgodnie z aktualną Tabelą oprocentowania, którą też załączam na końcu wpisu, aktualnie zyskać można nawet 3,5%. Warto zatem dokładnie sprawdzić czy i ile środków posiadaliśmy w Idea Banku na dzień 20 sierpnia 2018 r. Jeśli zakładana lokata chociaż częściowo będzie obejmowała „stare środki” to bank obniży oprocentowanie lokaty do mizernego 0,5%!

Główne cechy lokaty na Nowe Środki:
– oprocentowanie: 3,5% w skali roku dla lokaty na 1 miesiąc, 3% dla lokaty na 2 miesiące, 2,9% dla lokaty na 3 miesiące i 2,7% dla lokaty na 6 miesięcy; 
– minimalna kwota lokaty: 500 zł; 
– maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł (nie ma ograniczenia liczby lokat); 

– czas trwania lokaty: 1,2,3 lub 6 miesięcy

Nie wiadomo jak długo ta oferta będzie ważna, więc warto złożyć wniosek o promocyjną lokatę jak najszybciej. Czas na jej opłacenie wynosi 5 dni i jeśli w tym czasie nie wpłyną środki na wskazane konto w Idea Banku, to wniosek zostanie anulowany. Promocyjna lokata nie zostanie założona, a środki wrócą na Twoje konto. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną banku, a jeśli ktoś nie posiada do niej dostępu może to zrobić tutaj.

Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnego produktu w Idea Banku, ani o niego nie wnioskowały, polecam skorzystać w pierwszej kolejności z lokaty Happy lub Happy Pro, które są wyżej oprocentowane, a które można założyć tylko 1 raz. Niestety można wybrać tylko jedną z nich. 

Główne cechy lokaty Happy:

– oprocentowanie: 4% w wariancie 2 miesięcznym, 3,5% w wariancie 3 miesięcznym lub 3% w wariancie 1 miesięcznym;
– minimalna kwota lokaty: 500 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 10 000 zł
– czas trwania lokaty: 1,2 lub 3 miesiące

Jeśli mamy trochę więcej oszczędności niż 10 000 zł lepszym rozwiązaniem może być założenie lokaty Happy Pro, gdzie można ulokować więcej środków.
Główne cechy lokaty Happy Pro:

– oprocentowanie: 3,5% dla kwot od 10 000 zł do 25 000 zł lub 2,7% dla kwot od 25 000,01 zł do 100 000 zł
– minimalna kwota lokaty:  10 000 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 100 000 zł
– czas trwania lokaty: 3 miesiące

Złóż wniosek o lokatę Happy Pro tutaj!

Po założeniu jednej z wymienionych lokat otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej Idea Banku, gdzie będziesz mógł składać wnioski o kolejne lokaty.

Dokumenty:
Tabela oprocentowania

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *