Lokata na 3,2% w Idea Banku bez dodatkowych warunków!

3,2% na lokacie w Idea Banku!
Sporo osób zadaje mi pytanie – gdzie korzystnie ulokować oszczędności? W czasach rekordowo niskich stóp procentowych średnie oprocentowanie depozytów w bankach wynosi ok. 1,5 – 1,8% w skali roku. To zdecydowanie mniej niż aktualny poziom inflacji, co powoduje, że realnie nasze oszczędności zamiast rosnąć, tracą na wartości. Na rynku owszem są dostępne lokaty i konta oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem 3-4%, ale zazwyczaj oferty te wymagają założenia konta osobistego lub są ograniczone do stosunkowo niewielkiej kwoty. Ale od dziś w Idea Banku dostępna jest lokata na 3,2% w skali roku bez dodatkowych warunków. W praktyce ulokować można dowolną kwotę. Jakie są szczegóły oferty? Sprawdźmy!
 

 

Lokata Wielki Procent i Wielki Procent Plus

Idea Bank dziś umożliwił zakładanie lokaty Wielki Procent i Wielki Procent Plus. Ich warunki są podobne, więc omówię je razem. Jedyną różnicą jest fakt, że pierwsza z nich jest przeznaczona dla wszystkich, a druga tylko dla posiadaczy konta osobistego w Idea Banku.
 
Główne cechy lokat Wielki Procent i Wielki procent Plus:
– oprocentowanie: 3,2% w skali roku;
– minimalna kwota lokaty: 500 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł;
– czas trwania lokaty: 35 dni.
 
Oferta jest ważna do odwołania, minimum do 16 maja 2018 r. Dlatego decyzję o jej założeniu należy podjąć bez zbędnej zwłoki 🙂
 
Jeśli posiadasz konto w Idea Banku i chcesz założyć lokatę Wielki Procent Plus to możesz to zrobić poprzez bankowość elektroniczną, ale pamiętaj, że musisz od razu mieć zgromadzone środki na rachunku niezbędne do jej opłacenia. Jeśli takiego konta nie posiadasz, ale masz dostęp do bankowości elektronicznej banku to wniosek o lokatę Wielki Procent złożysz za jej pośrednictwem. Wniosek będzie ważny 2 dni, co oznacza, że tylko tyle masz na opłacenie lokaty. Po tym czasie wniosek zostanie anulowany i nawet jeśli przelejesz środki na wskazany numer rachunku bankowego, to lokata nie zostanie założona, a środki wrócą na Twoje konto.
 

Lokata Happy i Happy Pro

Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnego produktu w Idea Banku, ani o niego nie wnioskowały, polecam skorzystać w pierwszej kolejności z lokaty Happy lub Happy Pro, które są wyżej oprocentowane, a które można założyć tylko 1 raz. Niestety można wybrać tylko jedną z nich.
 
Główne cechy lokaty Happy:
– oprocentowanie: 4% w wariancie 2 miesięcznym, 3,5% w wariancie 3 miesięcznym lub 3% w wariancie 1 miesięcznym;
– minimalna kwota lokaty: 500 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 10 000 zł
– czas trwania lokaty: 1,2 lub 3 miesiące
 
 
Jeśli mamy trochę więcej oszczędności niż 10 000 zł lepszym rozwiązaniem może być założenie lokaty Happy Pro, gdzie można ulokować więcej środków.
 
Główne cechy lokaty Happy Pro:
– oprocentowanie: 3,5% dla kwot od 10 000 zł do 25 000 zł lub 2,7% dla kwot od 25 000,01 zł do 100 000 zł
– minimalna kwota lokaty:  10 000 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 100 000 zł
– czas trwania lokaty: 3 miesiące
 
 
Po założeniu jednej z wymienionych lokat otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej Idea Banku, gdzie będziesz mógł składać wnioski o kolejne lokaty.
 

Czy 3,2% w skali roku od Idea Banku to szczyt możliwości? Wydaje mi się, że podobnie jak w ubiegłym miesiącu można oczekiwać w kolejnych dniach lokat z oprocentowaniem 3,5%. Wszystko zależy od tego ile środków z depozytów klientów potrzebuje zebrać bank. Jak będzie? Zobaczymy 🙂

Regulamin lokaty Wielki Procent znajduje się tutaj a lokaty Wielki Procent Plus tutaj.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *