Lokata na 3,2% na Nowe Środki Plus w Idea Banku!

3,2% na lokacie w Idea Banku!

W obliczu trwającej pandemii koronawirusa duża część Polaków zaczęła wypłacać gotówkę z banków w obawie o jej dostępność. Być może właśnie dlatego też Idea Bank zdecydował się podnieść oprocentowanie lokat Na Nowe Środki Plus do nawet 3,2% w przypadku lokaty 2-miesięcznej i w ten sposób pozyskać środki od klientów. To poziom praktycznie niedostępny aktualnie w innych bankach. A w obliczu zapowiadanej obniżki stóp procentowych tym bardziej warto skorzystać z tej propozycji!

Lokata na Nowe Środki Plus – prześwietlenie oferty!

Lokata, o której piszę, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków. Co to oznacza w praktyce? Bank w dniu założenia lokaty sprawdza ile środków mieliśmy zgromadzonych na rachunkach, lokatach i w innych produktach w Idea Banku na dzień 20 poprzedniego miesiąca i jeśli zakładana lokata w całości stanowi nadwyżkę nad tę kwotę to podwyższa nam oprocentowanie lokaty. Zgodnie regulaminem, który też załączam na końcu wpisu, aktualnie zyskać można nawet 3,2%. Warto zatem dokładnie sprawdzić czy i ile środków posiadaliśmy w Idea Banku na dzień 20 lutego 2020 r.

Czytaj także: 2,6% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium + 200 zł dla nowych klientów!

Główne cechy lokaty na Nowe Środki Plus:

  • oprocentowanie: 3,2% w skali roku dla lokaty na 2 miesiące, 3% dla lokaty na 3 miesiące, 2,1% dla lokaty na  6 i 12 miesięcy;
  • minimalna kwota lokaty: 500 zł;
  • maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł (nie ma ograniczenia liczby lokat);
  • czas trwania lokaty: 2, 3, 6 lub 12 miesięcy

Co ważne w celu założenia promocyjnej lokaty konieczne jest posiadanie konta w Idea Banku. Te na szczęście jest prowadzone bezwarunkowo za darmo. Jeśli w przeszłości korzystałeś już z lokat w Idea Banku i masz dostęp do bankowości internetowej, to możesz założyć zarówno konto osobiste, jak i promocyjną lokatę właśnie za pośrednictwem bankowości internetowej. Szybko i bez wychodzenia z domu! Warto się jednak spieszyć, oferta obowiązuje do odwołania!

Na koniec przypomnę, że chociaż na lokatę można wpłacić nawet 1 milion zł, to w praktyce gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do wysokości 100 tys. euro czyli ok. 440 tys. zł. W przypadku ewentualnej upadłości banku gwarantowany jest zwrot wpłaconych środków tylko do tej kwoty.

Czytaj także: 2,7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *