Jak zarobiłem ponad 4000 zł na promocjach bankowych – podsumowanie 2018 roku!

Jak zarobić 4000 zł na promocjach bankowych

Kończy się rok 2018, więc nadszedł czas tradycyjnych podsumowań! Dla mnie to rok szczególny, ponieważ był to pierwszy rok funkcjonowania bloga Pewne jak w banku 🙂 Cieszę się, że udało mi się wytrwać w swoim postanowieniu dzielenia się z innymi tym, co zaprząta moją głowę na co dzień, a związane jest z szeroko pojętą tematyką finansów osobistych. Podczas tego roku opublikowałem dokładnie 150 wpisów, a gdyby nie listopadowa przerwa związana z moim dłuższym urlopem oraz przenosinami bloga z platformy blogger na wordpress, pewnie byłoby ich jeszcze więcej. Jak zapewne wiecie, duża część z tych wpisów poświęcona była różnego rodzaju promocjom bankowym. Prześwietlam dostępne oferty, pokazuję jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać nagrodę i wyjaśniam zawiłości bankowych regulaminów. Dziś chcę Wam pokazać, że zarabianie na tego typu promocjach naprawdę jest możliwe, a jeśli podejdzie się do tego tematu w sposób systematyczny, to efekty mogą być więcej niż tylko zadowalające 😉

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

No dobra, chcecie wiedzieć ile dokładnie zarobiłem w 2018 r.  na promocjach bankowych? Dokładanie 4 007,57 zł! Jest to kwota, którą uzyskałem tylko i wyłącznie z samodzielnego korzystania z promocji. Nie uwzględniałem m.in przychodów innych członków rodziny, odsetek z lokat czy też przychodów z bloga. Jest to więc suma, którą bez problemu może uzyskać każdy! Osoby dopiero rozpoczynające swoją zabawę z tego typu ofertami mają wręcz dużo łatwiej, ponieważ w zasadzie mogą skorzystać z każdej akcji. Ja niestety z w niektórych nie mogłem wziąć udziału, z uwagi na obowiązujące często okresy karencji dla byłych klientów. Niezależnie od tego, promocje bankowe mogą być i są świetnym źródłem dodatkowych dochodów. Nie ważne czy uda się nam uzyskać tysiąc, dwa czy pięć tysięcy złotych, ale to, że można je zgarnąć bez większych wysiłków, przy okazji codziennych zakupów czy płatności. A teraz krótki przegląd, które banki dały mi najlepiej zarobić w minionym roku!

Czytaj także: Jak zarabiać na bankach?

1 miejsce – BGŻ BNP Paribas – 591,19 zł

Najwięcej w 2018 roku zyskałem dzięki BGŻ BNP Paribas. Na blogu prześwietlałem mnóstwo okazji tego banku związanych z założeniem konta osobistego czy też karty kredytowej, widać więc, że bank mocno stara się powalczyć o nowych klientów. Najwięcej zyskałem dzięki założeniu „kredytówki” – 400 zł. Premia jednak nie była wypłacana w gotówce, lecz w punktach w programie lojalnościowym banku BGŻ BNP Paribas – Mambonus. Wystarczyło wydać kartą 2000 zł by zyskać 120 000 punktów. Co ciekawe w tej akcji uwzględniane były nawet wypłaty z bankomatu, więc warunki były banalne.

400 zł za kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas

120 000 punktów Mambonus można wymienić na vouchery do wybranych sklepów (m.in Allegro, Empik, Morele, itd.) o wartości 400 zł.

Mambonus - vouchery

Kolejną stówkę zgarnąłem w promocji związanej z udostępnieniem płatności Apple Pay w BGŻ BNP Paribas. Wystarczyło 8 płatności na dowolne kwoty, by zyskać dwa vouchery do wykorzystania w serwisie Allegro.pl o wartości 50 zł każdy. Łatwizna!

100 zł z płatności apple pay w BGŻ BNP Paribas!

Co ciekawe BGŻ BNP Paribas premiował nie tylko płatności poprzez Apple Pay, ale i poprzez Google Pay. W ten sposób zarobiłem kolejne 50 zł, również w formie bonu na Allegro.pl. Tym razem nie była to typowa promocja, a konkurs, w którym vouchery były rozdawane 4400 osobom, które najszybciej zarejestrują się w nim i dokonają 2 płatności wspomnianą metodą.

50 zł za płatności Google Pay w BGŻ BNP Paribas!

Na koniec pozostała jeszcze kwota 41,19 zł uzyskiwana w formie 2% zwrotów płatności dokonaną kartą debetową wydaną do rachunku. Jest to promocja, do której przystąpiłem jeszcze w 2017 roku i to w nim zacząłem zbierać pierwsze zwroty. W każdym razie z uwagi na stosunkowo niewielkie korzyści, jej warunki spełniałem w każdym miesiącu jako ostatnie, przez co nie uzyskiwałem maksymalnych kwot.

2% zwrotu za płatności kartą w BGŻ BNP Paribas!

Czytaj także: 3,7% na e-lokacie na nowe środki w Getin Banku!

2 miejsce – Santander Bank (dawniej BZWBK) – 590 zł

Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, a Santander Bank przegrał ją z BGŻ BNP Paribas o zaledwie 1,19 zł 🙂 W każdym razie dzięki niemu udało mi się zarobić aż 590 zł. Zdecydowaną większość z tej nagrody, ponieważ aż 450 zł zyskałem dzięki przekierowaniu swojego wynagrodzenia właśnie na konto w Santander Banku. Pierwsze 150 zł wpadło z oferty skierowanej tylko do zaproszonych klientów banku, dlatego nie znajdziecie na ten temat wpisu na blogu. Jak się jednak okazało niedługo później bank wystartował z podobną ofertą dla wszystkich klientów, w której można było w ten sposób zyskać 300 zł. Mi udało się obie oferty połączyć i zyskać podwójnie. W każdym razie tego typu promocje należą do moich ulubionych, ponieważ w zasadzie nie wymagają żadnego wysiłku 😉

450 zł za wpływy wynagrodzenia w santander banku

Kolejne 120 zł zyskałem za założenie konta osobistego i wydanie 150 zł kartą lub BLIKIEM. Nagrodą nie była jednak gotówka, a 12 000 punktów Payback, które można wymienić na 120 zł, co też zrobiłem płacąc punktami za paliwo na stacjach BP. Choć warunki samej akcji były bardzo proste, to jednak o premię musiałem powalczyć składając reklamacje, ponieważ nie została mi ona wypłacona w terminie. Ostatecznie jednak po kilku miesiącach i wymianach korespondencji zarówno z bankiem, jak i z Payback udało mi się ją otrzymać.

12 000 punktów Payback za konto w Santander Banku

Całość dopełnia proste 20 zł zdobyte w konkursie na temat usług Santander Banku.

20 zł za ankietę w Santander Banku

Czytaj także: 140 zł za założenie konta w mBanku + 20 zł za płatności Apple Pay!

3 miejsce – Bank Millennium – 510 zł

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Bank Millennium. Dzięki niemu udało mi się zyskać 510 zł. Konto osobiste w tym banku założyłem już w 2017 r. i rozpocząłem zbieranie zwrotów w wysokości 2% za płatności kartą (maks. 30 zł miesięcznie) oraz 5% za płatności BLIKIEM (również maksymalnie 30 zł miesięcznie). W ten sposób zyskać można było maksymalnie 360 zł. Co ciekawe kiedy w połowie roku złożyłem dyspozycję zamknięcia rachunku, to dodatkowo w zamian za jej wycofanie zaproponowano mi dodatkową ofertę na dokładnie tych samych warunkach. Łącznie zyskać mogłem aż 720 zł (i to się udało 😉 ), a z tego na 2018 r. przypadło 480 zł.

zwroty za płatności w banku Millennium

Dopełnieniem zysków w Banku Millennium było 30 zł do wykorzystanie na Empik.com za wykonanie 3 płatności telefonem. Prosta i szybka promocja.

30 zł do Empiku za 3 płatności telefonem

Czytaj także: 200 zł za konto w BGŻ BNP Paribas!

4 miejsce – Getin Bank – 410 zł

Miejsce tuż za podium zajmuje Getin Bank z kwotą 410 zł. Na tę sumę składają się dwie odrębne akcje. Pierwsze 210 zł zyskałem w formie 5% zwrotów za płatności kartą lub BLIKIEM. Co ciekawe z regulaminu promocji wynikało, że maksymalnie w ten sposób można zyskiwać maksymalnie 30 zł przez 6 miesięcy, tymczasem ja otrzymałem aż 7 premii. Cóż, nie narzekam 😉

5% zwrotu za płatności kartą w Getin Banku!

Kolejne 200 zł wpadło z tytułu programu poleceń, a dokładniej za dwa skuteczne polecenia konta osobistego w Getin Banku członkom mojej rodziny. W tym przypadku z mojej strony konieczne było tylko zapewnienie wpływów w wysokości min. 1000 zł na moje konto osobiste przez 3 kolejne miesiące i czekanie na spełnienie warunków oferty przez osoby polecone.

Program poleceń Getin Banku!

5 miejsce – Bank Pocztowy – 360 zł

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że w tym zestawieniu jest w ogóle Bank Pocztowy, i to na wysokim 5 miejscu. Dla mnie jest on jednak już od dłuższego czasu źródłem stałego i pewnego zarobku w wysokości 30 zł miesięcznie przyznawanego za w formie 5% zwrotu za transakcje dokonane na poczcie. Premie w ten sposób zdobywam już od 2017 r.

360 zł za transakcje na poczcie

Czytaj także: Finanse w podróży – Chiny (Pekin)!

6 miejsce – Program Pricless Specials – 320 zł

Program Pricless Specials choć nie jest prowadzony przez żaden bank, a przez wydawcę kart z logo Mastercard, to nierozerwalnie związany jest z ideą promocji bankowych, więc nie mogłem go tutaj pominąć. Tym bardziej, że w 2018 r. zyskałem dzięki niemu 320 zł w formie voucherów. Ja wybrałem głównie te do stacji paliw Circle K, a także jeden do sklepu Czas na herbatę, ale w ofercie jest sporo innych sklepów. A to wszystko dzięki promocji „Powrót do szkoły”, która okazała się prawdziwym hitem. Wystarczyło wykonać 2 płatności na dowolne kwoty u wskazanych partnerów by zyskać 5000 punktów. Z racji, iż w tamtym czasie posiadałem 6 kart należących do tego programu, to i z oferty mogłem skorzystać sześciokrotnie zyskując w sumie 30 000 punktów, które aktualnie pozwalają na wymianę na vouchery o wartości 500 zł. Narazie nie wymieniłem wszystkich punktów, więc część z zysków zapiszę dopiero do kolejnego roku.

program priceless specials

7 miejsce – T-mobile Usługi Bankowe – 289,01 zł

Posiadaczem konta osobistego w T-mobile Usługi Bankowe jestem od kilku lat, a karty kredytowej od około dwóch. Dzięki temu mogę korzystać ze stałej promocji banku, polegającej na 5% zwrotach za płatności dokonane kartą do kwoty maksymalnie 25 zł miesięcznie. W 2018 r. prawie udało mi się uzyskać maksymalną pulę. Jedynie wypłata za listopad była niższa, a to dlatego, że przez pół miesiąca nie było mnie w kraju, więc i wydatki opłacane tą kartą były niższe 😉

5% zwrotu w T-mobile bankowe

5% zwrotu w T-mobile bankowe

5% zwrotu w T-mobile bankowe

Czytaj także: Obliczanie zysku z lokat + darmowy kalkulator

8 miejsce – mBank – 253,37 zł

Konto osobiste w mBanku jest tym, które posiadam najdłużej. W tym roku jednak dodatkowo skorzystałem z promocji karty kredytowej, w której zyskałem 200 zł w formie voucherów do wykorzystania w sklepach Decathlon. Po założeniu karty należało nią wydać 1000 zł w formie transakcji bezgotówkowych.

200 złza kartę kredytową w mBanku!

W mBanku można też zyskiwać, dzięki tzw. mOkazjom czyli dedykowanym ofertom. W moim przypadku w 2018 r. zyskałem w ten sposób 33,37 zł, w tym 15 zł za zakup w sklepie Avans oraz oraz pozostałą kwotę za płatności na stacjach benzynowych BP.

mOkazje w mBanku

I na koniec pozostało 20 zł, które zdobyłem w bardzo prosty sposób. Wystarczyły do tego 2 płatności Apple Pay!

20 zł za 2 płatności Apple Pay

9 miejsce – Citibank – 227,83 zł

Przykład Citibanku pokazuje jak powinno się starać o utrzymanie klienta. Dwukrotnie próbowałem się z nim rozstać i dwukrotnie mi się to nie udało 😉 Za każdym razem otrzymywałem propozycję 10% zwrotu za płatności posiadaną kartą kredytową, do wysokości maksymalnie 100 zł. W ten sposób zyskałem 177,83 zł

10% zwrotu w Citibanku

Całość zysków uzupełnia 50 zł w formie bonu do sklepów sieci Biedronka w zamian za podwyższenie limitu posiadanej karty kredytowej.

50 zł za podwyższenie limitu karty kredytowej

Czytaj także: Jak korzystać z Apple Pay? Poradnik

10 miejsce – Credit Agricole – 175 zł

Pierwszą dziesiątkę zamyka bank Credit Agricole z kwotą 175 zł. Konto osobiste w tym banku otworzyłem w tym roku i rozpocząłem zbieranie premii w formie bonusu do zaokrągleń w usłudze CAsaver. Dla tych, którzy nie wiedzą na czym ona polega śpieszę wyjaśnić, że działa to w ten sposób, że od każdej transakcji kartą na moje konto oszczędnościowe trafia kwota będąca zaokrągleniem tej płatności do pełnych 5 zł. Przykładowo płacąc za coś 1,50 zł, kwota 3,50 zł zostanie automatycznie przelana na konto oszczędnościowe. Ja zaś dodatkowo zyskuję co miesiąc 50% bonusu uzyskanej w ten sposób kwoty, do wysokości maksymalnie 25 zł miesięcznie. Premię można zgarniać przez okrągły rok, więc zwroty będę kontynuował w 2019 roku 😉

Credit Agricole - bonus casaver

11 miejsce – Eurobank – 106,17 zł

Eurobank już niedługo zniknie z rynku, z uwagi na przejęcie go przez Bank Millennium, ale ja będę go wspominał bardzo miło. W 2018 r. zyskałem dzięki niemu 106,17 zł. Z tego 60 zł stanowiły ostatnie miesięczne premie za założenie jeszcze w 2017 r. konta osobistego. A wystarczyło tylko dokonywać min. 3 płatności kartą miesięcznie na sumę min. 50 zł.

120 zł na start w eurobanku

Pozostałą kwotę 46,17 zł zyskałem dzięki programowi Rodzina i przyjaciele, w którym bank zwraca 5% wydatków zrealizowanych w określonych punktach, w tym min. restauracjach, hotelach, u przewoźników lotniczych, itd. Obecnie program dalej funkcjonuje, choć pod zmienioną nazwą na „Codziennie zyskuję”.

Program rodzina i przyjaciele w eurobanku

Czytaj także: Jak oszczędzić na płatnościach walutowych?

12 miejsce – Ideabank – 100 zł

Chociaż Ideabank znany jest przede wszystkim z oferty lokat, to w 2018 r. zyskałem dzięki niemu 100 zł do sklepu Empik.com w zupełnie inny sposób. W tym przypadku konieczne było aktywowanie cyfrowego portfela Masterpass właśnie w tym banku i dokonanie za jego pomocą płatności na sumę min. 100 zł. W promocji była ograniczona pula nagród do zaledwie 100 sztuk, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się ją zdobyć.

100 zł za założenie portfela masterpass

13 miejsce – Empik – 75 zł

Ostatnia pozycja na liście moich zysków to 75 zł uzyskane dzięki sklepowi Empik.com i płatnościom wspominanym już portfelem Masterpass. Wystarczyły dowolne zakupy, by zyskać 25 zł na kolejne. I tak 3 razy 😉

75 zł do empiku za płatności masterpass

Na koniec warto dodać, że żaden z posiadanych przeze mnie produktów nie kosztował mnie ani grosza. Są to albo produkty w pełni darmowe jak np. konto osobiste z kartą w BGŻ BNP Paribas czy też karta kredytowa w Citibanku, albo darmowe po spełnieniu określonych warunków. Dodatkowo muszę też wspomnieć że spełniając warunki opisywanych wyżej promocji jedynie w przypadku premii z Banku Pocztowego ponoszę dodatkowe koszty w wysokości 3,5 zł za dokonanie przelewu na poczcie. Tym samym realny zysk jest trochę mniejszy. W pozostałych przypadkach warunki promocji spełniałem przy okazji codziennych zakupów i płatności i nie wiążą się one z dodatkowymi kosztami.

Ty też chcesz zarabiać na bankach? Śledź bloga na bieżąco, zapisz się na newsletter lub polub moje profile na Facebooku i Twitterze i nie przegap najlepszych okazji!

A Wam ile udało się zyskać dzięki promocjom bankowym w 2018 roku? 🙂

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *