Jak jeździć komunikacją miejską za pół ceny?

Jak jeździć komunikacją miejską za pół ceny?
Koszty transportu miejskiego potrafią stanowić niemały wydatek w naszych domowych budżetach. Istnieje wiele sposobów by te koszty obniżyć a właśnie pojawił się kolejny z nich. Wystartowała bowiem druga edycja promocji pozwalająca na zakup biletów komunikacji miejskiej za połowę standardowej ceny, organizowana przez City-nav Sp. z o.o., twórców wyszukiwarki i aplikacji jakdojade.pl przy współpracy z operatorem Systemu Płatności BLIK. Zobaczmy jakie są jej warunki.
 

Kto może skorzystać z promocji?

Aby wziąć udział w promocji konieczne będzie posiadanie lub zainstalowanie aplikacji mobilnej Jakdojadę dostępnej na urządzeniach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Jeśli macie starszą wersję aplikacji, konieczne zaktualizujcie ją do najnowszej wersji. Aktualnie zakup biletów komunikacji miejskiej poprzez aplikację dotyczy tylko Warszawy, Leszna oraz Trójmiasta. Prace nad udostępnieniem tej funkcji w innych miastach wciąż trwają. Drugim istotnym warunkiem jest posiadanie aplikacji mobilnej banku umożliwiającego płatności w systemie BLIK. Aktualnie są to następujące banki:
Banki udostępniające BLIKA
 
 

Zasady promocji

Każdy bilet kupiony poprzez aplikację z wykorzystaniem płatności w systemie BLIK kosztuje 50% ceny standardowej ale zniżka nie może przekroczyć 15 zł. Przykładowo jeśli bilet kosztuje 4,4 zł to kupując go poprzez aplikację i płacąc BLIKIEM wyniesie on nas 2,2 zł. Z promocji można korzystać wielokrotnie a trwać ona będzie do 31 stycznia 2018 r. lub do wyczerpania puli 48 000 zł przeznaczonych do wykorzystania. Przykładowo w Warszawie dostępne są następujące rodzaje biletów:
– czasowe: 20 min., 75 min., i 90 min.;
– dobowe;
– 3-dniowe;
– weekendowe;
– grupowe.
 
 

Co to jest BLIK?

Przy okazji warto wspomnieć czym jest BLIK. To system płatności mobilnych powstały w wyniku wspólnej inicjatywy kilku banków: PKO BP, Alior Bank, Bank Millenium, ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK i mBank do którego z czasem dołączały kolejne banki. Co umożliwia? Przede wszystkim dokonywanie płatności zarówno w Internecie jak i sklepach stacjonarnych. Wystarczy na stronie płatności bądź w terminalu płatniczym wpisać 6-cio cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji mobilnej i zatwierdzić na ekranie telefonu. Cały proces trwa chwilę i jest bardzo wygodny. Ponadto BLIK umożliwia dokonywanie przelewów natychmiastowych do innych użytkowników czy wypłaty gotówki z bankomatów bez konieczności posiadania karty. To wszystko możliwe jest do wykonania z poziomu aplikacji mobilnej banku udostępniającego BLIKA bez konieczności instalowania żadnych innych aplikacji.

 

Szczegóły promocji w regulaminie.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *