Ile można zarobić dzięki promocjom bankowym? Podsumowanie 2019 roku!

Zarabianie na promocjach bankowych w 2019 roku

Sylwester to doskonała okazja do krótkiego podsumowania mijającego roku. Podobnie jak w roku ubiegłym podliczam i dzielę się z Wami moimi wynikami związanymi z korzystaniem z promocji bankowych, które już od ok. 2 lat opisuję i analizuję na blogu. Ten rok był dla mnie bardzo szczęśliwy i łącznie dzięki bankom udało się zyskać w sumie ponad 8 tys. zł! To dla mnie rekordowy wynik, choć trzeba przyznać, że główna w tym zasługa jednej wygranej w dodatkowym konkursie organizowanym przez PKO BP 😉 Zapraszam do przejrzenia szczegółowej listy uzyskanych w tym roku korzyści!

Ponad 8000 zł w 2019 roku, dzięki promocjom bankowym!

Łączna wartość wszystkich uzyskanych w tym roku korzyści, dzięki różnego rodzaju akcjom organizowanym przez banki w 2019 r. wyniosła w moim przypadku dokładnie 8 167,90 zł. Na tę wartość składają się zarówno premie pieniężne, jak i różnego rodzaju vouchery, bony, czy zwroty. Co ważne jest to tylko i wyłącznie kwota uzyskana z promocji, w których biorę udział osobiście (lub w ramach programów poleceń polecam rodzinie czy przyjaciołom). Podana kwota nie obejmuje m.in przychodów innych członków rodziny, odsetek z lokat i kont oszczędnościowych czy też przychodów z bloga. Dzisiejszym wpisem, mam nadzieję potwierdzić, że zarabiać dzięki bankom i promocjom bankowym może każdy, a zdobyte w ten sposób środki mogą być istotnym wsparciem naszego budżetu domowego. Nie ważne czy uda się nam uzyskać tysiąc, dwa czy pięć tysięcy złotych rocznie, ale to, że można je zgarnąć praktycznie bez większych wysiłków, przy okazji codziennych zakupów czy płatności. A teraz krótki przegląd, które banki dały mi najlepiej zarobić w minionym roku!

1 miejsce – PKO BP – 5100 zł!

Najwięcej w minionym roku udało się zyskać dzięki PKO BP, w którym konto założyłem po ponad 3-letniej przerwie. Zachętą do tego był program poleceń, w którym zarówno osoba polecająca jak i osoba polecana mogły zdobyć 100. Wystarczyło wydać 200 zł kartą oraz wykonać 1 transakcję BLIKIEM. W ten właśnie sposób na moje konto wpadło pierwsze 100 zł.

pko BP program poleceń

Tak się jednak złożyło, że w tym samym czasie bank PKO BP organizował dodatkowy konkurs dla posiadaczy kont osobistych. Wymagane w nim było wykonanie min. 2 płatności BLIKIEM na kwotę min. 20 zł oraz odpowiedź na pytanie konkursowe: „W jaki sposób aplikacja mobilna IKO, może uratować Twoje wakacje?”. Z racji tego, że akcja była przeznaczona tylko dla klientów tego banku, którzy dodatkowo musieli się o tej akcji dowiedzieć, wykonać wymagane transakcje BLIKIEM oraz kreatywnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe, to stwierdziłem, że szanse na wygraną są całkiem duże i postanowiłem wziąć w niej udział. Do wygrania był 1 z 6 bonów o wartości 5000 zł do wykorzystania w serwisie wakacje.pl. I właśnie jeden z takich bonów trafił w moje ręce 😉

PKO BP wakacje z IKO

Choć nagrody w tego typu akcjach nie są gwarantowane (i dla tego opis tej akcji nie pojawił się na blogu, gdzie skupiam się na promocjach, w których premie i gratyfikacje są 100% pewne), to czasami warto brać w nich udział, bo przy odrobinie szczęścia można wygrać całkiem niezłe nagrody. Jeśli chcielibyście, żebym na blogu opisywał najciekawsze konkursy tego typu, to koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Czytaj także: 200 zł premii za otwarcie konta w Banku Millennium + 2,7% na koncie oszczędnościowym!

2 miejsce – Bank Millennium – 432,45 zł!

Drugie miejsce na liście banków, dzięki którym zyskałem najwięcej w 2019 r. jest Bank Millennium i co ciekawe jest to bank, w którym konto mam już od dawna, głównie z uwagi na ciekawe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (aktualnie 2,7% w skali roku), które można mieć praktycznie bez ograniczeń przez cały rok. O tym jak sprytnie z niego korzystać pisałem w tym wpisie.

Jeszcze w 2018 r. złożyłem jednak wypowiedzenie po cichu licząc, że jednak bank nie będzie chciał się ze mną tak łatwo rozstać 😉 I miałem rację. Po kilku dniach od złożenia wypowiedzenia zadzwonił do mnie konsultant, który zaproponował, że włączy na moim koncie zwroty za płatności kartą (2%, maksymalnie 30 zł miesięcznie) i BLIKIEM (5%, maksymalnie 30 zł miesięcznie) przez okres sześciu miesięcy, w zamian za cofnięcie wypowiedzenia. I tak też zrobiłem. Do zdobycia było więc w sumie 360 zł, z czego na rok 2019 przypadło ostatnie 60 zł (pozostała część wpłynęła jeszcze w 2018 roku). W połowie 2019 roku postanowiłem, że cały proces powtórzę i tym razem również zaproponowano mi analogiczną propozycję, a zwroty z tego tytułu uzyskiwałem od sierpnia do grudnia 2019 r. Ostatni wpływ powinien nastąpić w 2020 r. Z racji tego, że udawało mi się zyskiwać maksymalne zwroty, to w 2019 r. uzyskałem w ten sposób 360 zł.

Bank Millennium - zwroty za płatności kartą i BLIKIEM

Pozostałą kwotę zyskałem w formie zwrotów z programu Visa Oferty, który obejmuje wszystkie karty płatnicze z logo Visa. Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do tego programu, to możesz to zrobić tutaj. Mi w ten sposób udało się zyskać 72,45 zł.

visa oferty - zwroty

visa oferty - zwroty

3 miejsce – Getin Bank – 340 zł!

Na kolejnym miejscu znowu jest bank, w którym konto posiadałem przez cały 2019 r. Ponownie związane jest to z bardzo dobrą ofertą konta oszczędnościowego (aktualnie 2,7% przez 122 dni), która jest cyklicznie ponawiana. Uważam, że to jedna z lepszych ofert oszczędnościowych na rynku i dlatego do otwarcia konta osobistego w pakiecie z kontem oszczędnościowym zachęciłem również 3 członków mojej najbliższej rodziny. W ten sposób zyskałem 100 zł w ramach programu poleceń, a osoby polecone po 50 zł.

Getin Bank - program poleceń

Dopełnieniem zysków była dodatkowa promocja, w której można było zyskać 2×20 zł w formie voucherów min. do Circle K czy empik.com w zamian za kilka płatności kartą. W ten sposób wpadło dodatkowe 40 zł.

Promocja Getin Bank Circle K

Promocja Getin Bank Empik

Czytaj także: 400 zł do sklepu Mi Home za sprawdzenie darmowej karty kredytowej w Citi Handlowy!

4 miejsce – T-mobile Usługi Bankowe – 300 zł!

T-mobile Usługi Bankowe to bank, dzięki któremu od baaaaardzo dawna zyskuję stałe, comiesięczne zwroty za płatności kartą (5%, maksymalnie 25 zł miesięcznie). Osoby, zakładające konto osobiste mogą zyskiwać takie zwroty tylko przez 6 pierwszych miesięcy, ale wystarczy, że skorzystamy z dodatkowego produktu kredytowego (ja skorzystałem z karty kredytowej, która przy spełnieniu kilku dość prostych warunków jest bezpłatna) i zwrot można zyskiwać przez wiele miesięcy, aż do odwołania promocji. W 2019 r. udało mi się zyskać maksymalną kwotę czyli 300 zł (12 miesięcy*25 zł).

T-Mobile Usługi Bankowe - zwroty

T-Mobile Usługi Bankowe - zwroty

T-Mobile Usługi Bankowe - zwroty

5 miejsce – Bank Pocztowy – 240 zł!

W Banku Pocztowym od 2018 roku uzyskiwałem stałe, comiesięczne zwroty za płatności dokonane na poczcie. Niestety bank co jakiś czas pogarszał warunki akcji, a to zmniejszając wartość procentową premii (z 10 na 5%), a to ograniczając maksymalny, comiesięczny zwrot (z 30 do 20 zł), aż w końcu całkowicie zrezygnował z programu. Tym samym też i moje konto w Banku Pocztowym również przeszło do historii, ponieważ obecnie nie daje ono praktycznie żadnych, dodatkowych korzyści. W każdym razie w 2019 r. udało mi się w ramach ostatnich zwrotów uzbierać 220 zł premii.

Bank Pocztowy - zwroty za płatności na poczcie

Dopełnieniem zysków w Banku Pocztowym był zdobyty voucher do wykorzystania w sklepie empik.com o wartości 20 zł, który otrzymałem w zamian za kilka transakcji kartą.

Bank Pocztowy - voucher empik

Czytaj także: 150 zł premii za przeniesienie konta do Credit Agricole + 50 zł w programie poleceń!

6 miejsce – Toyota Bank – 231,45 zł!

Na kolejnym miejscu znalazł się Toyota Bank, dzięki któremu w 2019 roku zyskiwałem na 3 różne sposoby. Podstawową premię o wartości 200 zł można było zdobyć w ramach Money Manii, czyli cyklicznej akcji organizowanej przez wydawcę portalu money.pl we współpracy z różnymi bankami. Warunkiem uzyskania nagrody było założenie lokaty Sprint na 180 dni z oprocentowaniem 2,4% na kwotę min. 5000 zł oraz uzyskanie min. 1 zwrotu za płatności na stacjach paliw w ramach programu „Tankuj korzyści”.

Toyota Bank - moneymania

Kolejne 28,26 zł wpadło z tytułu wspomnianego programu „Tankuj korzyści”, w którym można zyskiwać 5 lub 10% wartości transakcji kartą dokonanych na stacjach paliw. Z racji tego, że ja zbyt dużo autem nie jeżdżę, to i premia jest skromna. Jednak osoby, które często korzystają z samochodu mogą zyskiwać dużo więcej.

Toyota Bank - Tankuj korzyści

I na koniec dzięki połączeniu programu „Tankuj korzyści” z programem Visa Oferty, to za jedną z płatności na stacji paliw Circle K zyskałem dodatkowe 3,19 zł 🙂

Visa oferty - Circle K

7 miejsce – Credit Agricole – 200 zł!

Równo 200 zł zyskałem w minionym roku dzięki Credit Agricole. Pierwsza stówka wpłynęła w ramach bonusu od środków przerzuconych na konto oszczędnościowe, w ramach zaokrągleń od płatności dokonanych kartą, w ramach usługi CAsaver. Dzięki niej każda płatność kartą zaokrąglana jest do pełnych 5 zł, a kwota zaokrąglenia automatycznie trafia na nasze konto oszczędnościowe. Co miesiąc starałem się odłożyć w ten sposób min. 25 zł, tak by zyskać dodatkowe 25 zł w formie bonusu od Credit Agricole. W ten sposób można było zdobyć nawet 300 zł w ciągu roku. Mi udało się zgarnąć praktycznie maksymalną pulę, z czego na rok 2019 przypadło 100 zł.

Credit Agricole - bonus CAsaver

Kolejna „stówka” wpadła za polecenie konta siostrze. Wystarczyło, że osoba polecana przez 3 kolejne miesiące zapewniła wpływy na konto o wartości min. 1000 zł i premia (100 zł dla osoby polecającej i 50 zł dla osoby polecanej) wpadała na konto.

Credit Agricole - program poleceń

Czytaj także: Telefon LG K30 Dual SIM w zamian za wyrobienie darmowej karty kredytowej Simplicty w Citi Handlowy!

8 miejsce – N26 – 170,80 zł!

Na kolejnym miejscu znalazł się bank N26. Nie słyszeliście o nim? To możliwe, ponieważ nie jest to tradycyjny bank ze stacjonarnymi placówkami, lecz bank cyfrowy działający internetowo na terenie Unii Europejskiej. Ale bez obaw posiada on pełną licencję bankową wydaną przez niemiecki BaFin czyli odpowiednik naszej Komisji Nadzoru Finansowego. Konto w nim założyłem w ramach programu poleceń, za co otrzymałem 10 euro. Kolejne 2 x 15 euro zyskałem za polecenia konta innym. Z uwagi, że dzięki karcie N26 można było w drugiej połowie 2019 r. śmigać na hulajnogach Lime 50% taniej, to chętnych do skorzystania z tej oferty wcale nie było trudno znaleźć 😉 Łączną wartość premii czyli 40 euro przeliczyłem po średnim kursie z kantorów internetowych z ostatnich dni grudnia (4,27 zł) i stąd do mojego podsumowania przyjąłem łączną kwotę zysku na poziomie 170,80 zł. Jeśli i Wy chcecie zyskać 15 euro za założenie darmowego konta w N26, to możecie skorzystać z mojego kodu polecającego – sebastig2470. Wystarczy, że po założeniu konta dokonacie min. 1 transakcji kartą na kwotę min. 15 euro.

N26 - program poleceń

9 miejsce – Alior Bank, Nest Bank i BNP Paribas – 150 zł!

Na kolejnym miejscu ex aequo znalazły się 3 banki: Alior Bank, Nest Bank i BNP Paribas, dzięki którym zyskałem po 150 zł. Konto w Alior Banku założyłem w ramach wspominanej już w tym wpisie Money Manii. Wystarczył 1 wpływ na konto i 3 transakcje kartą, żeby wpadło 150 zł. Konto w tym banku wciąż posiadam z uwagi na sensowną ofertę oszczędnościową.

Alior Bank - Money Mania

W Nest Banku konto założyłem we wrześniu 2019 r., a już w listopadzie i grudniu na moim koncie pojawiła się premia o wartości odpowiednio 100 i 50 zł. W ramach tej akcji wymagane było zapewnienie wpływu wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł miesięcznie oraz wykonanie transakcji kartą na łączną kwotę 500 zł miesięcznie. Za spełnienie tych warunków przez 3 kolejne miesiące można było zyskać 200 zł, a ja oczekuję już na ostatnie 50 zł, które powinno się pojawić na moim koncie w styczniu 2020 r.

Nest - premia

Z kolei Bank BNP Paribas w minionym roku oferował największą ilość promocji związanych z otwarciem konta osobistego. W moim przypadku, gdy tylko minął okres karencji dla byłych klientów, skorzystałem z jednej z dostępnych promocji, w której czekało 350 zł premii. Pierwsze 150 zł już znalazło się na moim koncie, a wystarczyły 3 transakcje kartą na dowolne kwoty. Pozostałe 200 zł powinienem otrzymać w styczniu 2020 r.

BNP Paribas - premia

Czytaj także: 50 zł za założenie konta w Getin Banku + 500 zł w programie poleceń!

12 miejsce – ING Bank Śląski – 140 zł!

Równo 140 zł można było zdobyć w 2019 r. dzięki ING Bankowi Śląskiemu. Taka wysokość premii w tym banku jest niezmienna już od dłuższego czasu. Skorzystałem i ja z jednej z tego typu promocji i po spełnieniu wszystkich wymaganych warunków tj. wykonaniu transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM w wysokości min. 1000 zł, zrealizowaniu 3 transakcji BLIKIEM w Internecie oraz zapewnieniu wpływów „wynagrodzenia” na konto, zyskałem pełne 140 zł. Po odbiorze premii rachunek zamknąłem i niestety zapomniałem, że ING Bank Śląski zamyka konta „od ręki” i bez okresu wypowiedzenia, więc nie mam screena potwierdzającego otrzymanie nagrody. Musicie mi więc uwierzyć na słowo 😉

13 miejsce – Citi Handlowy, Pekao, Twisto, NetCredit – 100 zł

Dzięki aż 4 różnym podmiotom zarobiłem w 2019 r. okrągłą „stówkę”. Były to bank Citi Handlowy, bank Pekao, fintech Twisto oraz pośrednik pożyczkowy NetCredit. W banku Citi Handlowy od dobrych kilku lat posiadam darmową kartę kredytową. Podobnie jak w roku ubiegłym po złożeniu wypowiedzenia, zadzwonił do mnie konsultant, który zaproponował jednorazowy 10% zwrot za transakcje dokonane kartą (maksymalnie 100 zł zwrotu), w zamian za cofnięcie wypowiedzenie. Cóż, trudno było się nie zgodzić, w końcu 100 zł piechotą nie chodzi 😉

Citi Handlowy - utrzymanie klienta

Bank Pekao po raz pierwszy w 2019 r. aktywnie włączył się do walki o nowych klientów w ramach promocji bankowych. W pierwszej tego typu akcji można było w bardzo łatwy sposób zyskać 100 zł i ja z tej okazji skorzystałem. Z perspektywy czasu korzystniej było się wstrzymać, ponieważ w kolejnych akcjach bank ten oferował już 200 zł premii. Nie ma jednak co narzekać. Wcześniejsze skorzystanie z promocji, to szybsza premia, szybsza możliwość zamknięcia konta i tym samym szybsza możliwość skorzystania z kolejnych promocji w przyszłości 😉 W każdym razie za 1 wpływ na konto i 1 transakcję kartą bez problemu otrzymałem 100 zł.

Pekao - premia na start

Czeski fintech Twisto przebojem wszedł w końcówce 2019 roku na polski rynek. Chętnych na założenie darmowej karty Twisto było tak wielu, że nie wyrabiano się z obsługą zgłoszeń i produkcją kart. W szczytowym okresie o kartę Twisto aplikowało nawet 2500 osób dziennie! Trudno się jednak dziwić, skoro już za samą rejestrację można było dostać 100 zł w formie punktów Twisto. Po kilku miesiącach korzystania z karty Twisto muszę powiedzieć, że jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Jeśli chcesz i Ty je przetestować, to możesz skorzystać z trwającego programu poleceń, dzięki któremu zyskasz 50 zł na start.

Twisto - 100 zł

W 2019 r. po raz pierwszy w swoim życiu skorzystałem również z pożyczki. No ale jeśli jest to pożyczka w pełni darmowa (RRSO 0%) i do tego można zyskać 100 zł w gotówce, to czemu nie? Dzięki NetCredit właśnie w ten banalny sposób zyskałem „stówkę”. Sama pożyczka jest już spłacona, co zostało potwierdzone odpowiednią informacją w BIK, więc nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić, że na pożyczkach też można zarabiać 😉

Net Credit pożyczka z premią

Czytaj także: Nowa edycja programu poleceń w Banku Millennium!

17 miejsce – Monese – 64,05 zł!

Pozostało jeszcze kilka podmiotów, dzięki którym w 2019 r. zyskałem mniej niż 100 zł. Każda kwota jednak cieszy i nie inaczej jest w przypadku brytyjskiej aplikacji i karty Monese, dzięki której zyskałem 64,05 zł. Możliwe to jest dzięki trwającemu programowi poleceń. W zamian za doładowanie konta kwotą 10 euro i 1 transakcję kartą zyskałem 15 euro. Wartość tej nagrody, podobnie jak w przypadku nagrody z banku N26, przeliczyłem po średnim kursie z kantorów internetowych z ostatnich dni grudnia (4,27 zł) i stąd kwota 64,05 zł przyjęta w podsumowaniu roku.

Monese - program poleceń

18 miejsce – Curve – 49,90 zł!

O aplikacji i karcie Curve poświęciłem osobny wpis na blogu, ponieważ uważam, że to absolutny „must have” jaki każdy powinien posiadać w swoim portfelu. Wszystkie karty w ramach jednej, płatności walutowe bez prowizji, możliwość wybrania karty, która ma zostać obciążona nawet 14 po płatności oraz od niedawna przelewy z karty na kartę, to tylko niektóre z dostępnych funkcjonalności. A to wszystko w bardzo wygodnej i przejrzystej formie oraz co najważniejsze za darmo 🙂 Sam Curve założyłem w ramach programu poleceń, który czasowo oferował 10 funtów premii, w formie punktów Curve. Obecnie w programie poleceń można zyskać 5 funtów, a jeśli potrzebujecie kodu polecającego, to możecie skorzystać z mojego – PEWNE

Curve - program poleceń

Czytaj także: Finanse w podróżyp

19 miejsce – Revolut – 25 zł

Revolut to kolejna karta, którą każdy powinien posiadać i od której chyba tak naprawdę zaczęła się rewolucja w świecie fintechów i banków oraz upowszechnienie kart wielowalutowych i płatności zagranicznych bez dodatkowych prowizji. O Revolucie również znajdziecie osobny wpis na blogu. W każdym razie, w ramach uruchamianych czasowo akcji można zyskać dodatkowe nagrody. Czasami do zdobycia jest karta metalowa, a czasami dodatkowa gotówka. Ja skorzystałem z programu poleceń, dzięki czemu zyskałem 25 zł za polecenie karty znajomemu. Łatwo, szybko i przyjemnie.

Revolut program poleceń

20 miejsce – Santander Bank Polska – 24,25 zł

Ostatnie miejsce w moim zestawieniu zajął Santander Bank Polska. To bank, w którym konto założyłem jeszcze w 2018 roku i to wtedy właśnie zyskałem najwięcej. Z kontem jednak jakoś nie mogłem się zbyt szybko rozstać głównie z uwagi na darmowe przelewy natychmiastowe, co w przypadku korzystania z wielu promocji bankowych jest niezwykle wygodne. W każdym razie w minionym roku Santander Bank organizował promocję dla swoich klientów, w której w zamian za korzystanie z aplikacji mobilnej można było zyskać 20 zł w formie vouchera do wykorzystania w serwisie Allegro.pl

Santander - promocja

Uzupełnieniem zysków były zwroty w wysokości 1% płatności za usługi telekomunikacyjne opłacane z konta właśnie w Santander Banku. Zwrot nie duży, ale będąc posiadaczem konta w tym banku, wartoz niego skorzystać.

Santander zwrot 1%

Na koniec warto dodać, że żaden z posiadanych przeze mnie produktów nie kosztował mnie ani grosza. Są to albo produkty w pełni darmowe jak np. konto osobiste z kartą w Nest Banku czy też karta kredytowa w Citibanku, albo darmowe po spełnieniu określonych warunków. Dodatkowo muszę też wspomnieć że spełniając warunki opisywanych wyżej promocji jedynie w przypadku premii z Banku Pocztowego ponosiłem dodatkowe koszty w wysokości 3,5 zł za dokonanie przelewu na poczcie. Tym samym realny zysk jest trochę mniejszy. W pozostałych przypadkach warunki promocji spełniałem przy okazji codziennych zakupów i płatności i nie wiązały się one z dodatkowymi kosztami.

W porównaniu do 2018 roku, w którym zyskałem 4007,57 zł, w tym roku łączny zysk jest aż o 4160,33 zł wyższy. Razem więc od początku istnienia bloga zyskałem na różnego rodzaju promocjach banków, fintechów czy instytucji pożyczkowych w sumie 12 175,47 zł!

Ty też chcesz zarabiać na bankach? Śledź bloga na bieżąco, zapisz się na newsletter lub polub moje profile na Facebooku i Twitterze i nie przegap najlepszych okazji!

A Wam ile udało się zyskać dzięki promocjom bankowym w 2019 roku? 🙂

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *