Do 230 zł premii za założenie konta w Santander Banku + 2,7% na koncie oszczędnościowym!

Do 230 zł za założenie konta w Santander Bank Polska!

Dziś w Santander Banku wystartowała nowa promocja pozwalająca zyskać nowym klientom 150 zł w zamian za założenie konta osobistego oraz zapewnienie kilku wpływów wynagrodzenia. Dodatkowo skorzystać można z trwającego programu poleceń, w którym czeka kolejne 80 zł premii pieniężnej zarówno dla osoby polecającej, jak i osoby polecanej. A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę możliwość skorzystania z oprocentowania w wysokości 2,7% na koncie oszczędnościowym oraz zwrotów za płatności za prąd, gaz i usługi telekomunikacyjne, to razem mamy całkiem solidny pakiet korzyści 🙂

Kto może skorzystać z promocji?

Jak wspomniałem we wstępie, promocji jest tak naprawdę kilka. Aby zgarnąć wszystkie nagrody jako nowy klient należy być osobą nie posiadają żadnego konta osobistego prowadzonego w PLN w Santander Bank Polska (w tym pod poprzednią nazwą banku – BZWBK) co najmniej od 1 kwietnia 2018 r. W przypadku gdy nie chcecie korzystać z premii za wpływy wynagrodzenia, a jedynie z programu poleceń i pozostałych ofert, to okres karencji jest o miesiąc krótszy, czyli wystarczy nie być posiadaczem konta osobistego prowadzonego w złotówkach w Santander Banku co najmniej od 1 maja 2018 r.

Z kolei osobami polecającymi w ramach programu poleceń mogą być obecni posiadacze dowolnego konta w Santander Bank Polska, którzy przystąpią do programu w bankowości internetowej banku i wygenerują swój indywidualny kod polecenia. Konieczny jest również brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz zgoda na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i drogą telefoniczną, a także na elektroniczną formę przekazywania korespondencji.

Czytaj także: Pewne 200 zł w gotówce za założenie konta w BNP Paribas!

Jak przystąpić do promocji?

Aby skorzystać z oferty nowi klienci powinni założyć Konto Jakie Chcę lub Konto VIP wraz z kartą debetową i usługami bankowości elektronicznej. Wnioskować o konto można poprzez stronę internetową promocji. Tylko w ten sposób możecie skorzystać ze wszystkich ofert jednocześnie! Ważne, żeby w trakcie wnioskowania o konto podać kod polecenia otrzymany od obecnego klienta banku. Jeśli nie macie takiego kodu, możecie skorzystać z mojego sprawdzonego kodu polecenia – 1012403490.

Trzeba też pamiętać, żeby podczas wnioskowania o rachunek potwierdzić zapoznanie się z regulaminem programu poleceń oraz wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji (jest to konieczne, żeby przekazać polecającemu informację, że należy mu się nagroda). Na koniec podobnie jak w przypadku osoby polecającej konieczny jest również brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz zgoda na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i drogą telefoniczną, a także na elektroniczną formę przekazywania korespondencji.

Czas na przystąpienie do promocji czyli zawarcie umowy o konto upływa 31 lipca 2019 r. jeśli chcecie zgarnąć wszystkie premie. W przypadku gdy rezygnujecie z premii za wpływy wynagrodzenia, umowę można zawrzeć do 30 września 2019 r.

Czytaj także: 400 zł na Allegro.pl za sprawdzenie darmowej karty Simplicity w banku Citi Handlowy!

Jak zdobyć 80 zł w programie poleceń w Santander Banku?

Po założeniu konta oraz otrzymaniu karty płatniczej nowym klientom pozostanie już tylko co najmniej raz zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Santander Banku oraz wykonać transakcje bezgotówkowe kartą (w tym kartą mobilną) lub BLIKIEM na łączną kwotę minimum 300 zł. Na spełnienie obu warunków mamy czas najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy. I to już wszystko! Osoby polecające nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Bank wypłaci nagrody czyli po 80 zł dla osoby polecającej, jak i osoby polecanej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Warto też pamiętać, że polecający może zyskać premię dodatkową premię w wysokości 100 zł za każde 10 skutecznych poleceń.

Czytaj także: Gwarantowane 200 zł z Kontem 360°w Banku Millennium!

Jak zyskać 150 zł w dodatkowej promocji?

Zakładając konto w Santander Banku jako nowy klient, równocześnie można zdobyć 150 zł w zamian za zapewnienie wpływów wynagrodzenia i płatności kartą. Po założeniu konta konieczne będzie złożenie dyspozycji przekazywania wynagrodzenia na nowootwarte konto osobiste poprzez zakładkę „Twoje sprawy” -> „Przenieś do nas wynagrodzenie” w bankowości internetowej lub poprzez infolinię banku. Dyspozycja ta, to nic innego, jak podanie nazwy i adresu pracodawcy, do którego bank prześle list z dyspozycją zmiany numeru rachunku bankowego do przelewu wynagrodzenia na konto prowadzone w Santander Banku. Warunek ten trzeba spełnić w miesiącu zawarcia umowy o konto!

Po złożeniu dyspozycji przekazywania wynagrodzenia wystarczy już tylko zapewnienie samych wpływów z tego tytułu, począwszy od pierwszego, lub drugiego miesiąca, po złożeniu dyspozycji oraz wykonanie co najmniej 5 dowolnych transakcji kartą miesięcznie (wyłączone są  transakcje  w  punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako zakłady bukmacherskie, kasyna – kod MCC 7995 oraz kod MCC 6540). Oba wskazane warunki należy spełnić łącznie przez 3 kolejne miesiące. Warto też przytoczyć co bank definiuje jako wynagrodzenie:

Przez wynagrodzenie rozumiemy wpływ na konto osobiste z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski w okresie trwania promocji, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie.  Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia.

Terminy oraz sposób spełniania warunków akcji dobrze podsumowuje poniższa tabela z regulaminu promocji:

Czytaj także: Nawet 350 zł premii za założenie konta w Credit Agricole!

2,7% na koncie oszczędnościowym w Santander Banku!

Zakładając konto osobiste w ramach promocji, warto też skorzystać oferty podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wybierając Konto Systematyczne możemy zyskać 2,7% w skali roku do kwoty maksymalnie 20 tys. zł. Jedna osoba może założyć, aż 5 takich kont, więc w sumie można ulokować w ten sposób nawet 100 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać do 29 czerwca 2019 r. (być może bank zdecyduje się wydłużyć ten okres, tak jak to miało miejsce w przeszłości).

Warunkiem do uzyskania podwyższonego oprocentowania jest wpływ na Konto Systematyczne min. 20 zł miesięcznie w ramach tzw. regularnego oszczędzania. Jest to nic innego jak stała dyspozycja przekazywania wybranej kwoty z konta osobistego na konto oszczędnościowe automatycznie przez bank. Tego typu przelewy są oczywiście całkowicie bezpłatne, a samą dyspozycję można aktywować, jak i zrezygnować z niej poprzez bankowość internetową.

Do 300 zł zwrotu za rachunki za prąd, gaz i usług telekomunikacyjne!

Ostatnią z opisywanych korzyści jest możliwość uzyskiwania zwrotu w wysokości 1% wartości faktur za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne opłaconych z konta w Santander Banku (zarówno tradycyjnym przelewem, jak i poprzez zlecenie stałe lub polecenie zapłaty). Dodatkowo trzeba pamiętać, że na początku trzeba wysłać do banku (poprzez bankowość internetową) skan faktury od danego dostawy, tak by bank mógł potwierdzić numer rachunku bankowego, na który będą dokonywane płatności. Maksymalnie dzięki opisywanym zwrotom zyskać można 25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie i choć uzyskanie maksymalnych kwot jest mało realne z uwagi, iż wraca do nas tylko 1% wartości opłacanych faktur, to nawet niewielkie zwroty są lepsze niż żadne 🙂

Czytaj także: Nawet 500 zł dla obecnych i 50 zł dla nowych klientów w programie poleceń Getin Banku!

Konto Jakie Chcę – prześwietlenie oferty

Chociaż opisywanych promocjach można założyć zarówno Konto Jakie Chcę jak i konto VIP, to skupię się tylko na tym pierwszym, ponieważ jest ono znacznie tańsze. Konto Jakie Chcę jest prowadzone bez żadnych opłat. Zapłacić możemy za kartę debetową. Do wybory są trzy warianty opłat/zwolnienia z opłat do wyboru:

  • stała opłata 3 zł miesięcznie;
  • 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą miesięcznie (5 zł w innym wypadku);
  • 0 zł pod warunkiem wykonania płatności kartą na min. 500 zł miesięcznie (5 zł w innym wypadku).

To jaki wariant wybrać możecie zdecydować samodzielnie. Wariant drugi jest najkorzystniejszy, ponieważ kilka drobnych zakupów zwalnia nas całkowicie z opłat za korzystanie z karty debetowej, a jednocześnie pokrywa się z wymogiem promocji z wpływami wynagrodzenia. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów to dla osób do 26 roku życia są one darmowe. Dla osób starszych z kolei darmowe są tylko wypłaty z bankomatów własnych Santander Banku. Za pozostałe możemy zapłacić 5 zł. Na szczęście możemy za darmo wypłacać środki korzystając z BLIKA. Na koniec dodam jeszcze, że posiadacze Kont Jakie Chcę mają możliwość dokonywania darmowych przelewów ekspresowych bez limitów całkowicie za darmo!

Załóż konto w Santander Banku!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *