400 zł za otworzenie konta City Priority w Citibanku!

400 zł za konto w Citibanku!
Citibank słynie z aktywnego promowania swoich kart kredytowych. Na blogu można znaleźć kilka aktualnych promocji w tym zakresie jak np. akcja, w której zyskać można nawet 500 zł w formie voucherów do wykorzystania w sieci sklepów Biedronka. A co gdyby do tego dołożyć 400 zł w gotówce za założenie konta osobistego? To razem 900 zł jakie można w kilka miesięcy uzyskać w Citibanku! Jakie są warunki promocji konta? O tym dowiesz się w dzisiejszym wpisie!
 

Kto może przystąpić do promocji?

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem banku, rozumianym jako osoba, która po 1 stycznia 2017 r. nie posiadała w banku Citi Handlowy żadnego konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego. Wykluczeni są również współposiadacze oraz pełnomocnicy do tych kont. Jeśli posiadasz inny produkt w Citibanku np. kartę kredytową czy rachunek inwestycyjny, to jak najbardziej możesz skorzystać z promocji.

Jak przystąpić do promocji?

Jeśli spełniasz powyższy warunek, to wystarczy, że wypełnisz formularz na dedykowanej stronie promocji tutaj nie później niż do 31 lipca 2018 r. lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków! Tym samym nie warto zwlekać z decyzją o przystąpieniu do promocji. Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Tobą konsultant banku, który poprowadzi Cię przez dalszą część procesu wnioskowania o konto City Priority wraz z kartą debetową. Czas na zawarcie samej umowy upływa 30 sierpnia 2018 r. Pamiętaj, żeby podczas zawierania umowy wyrazić następujące zgody:
– na przetwarzanie przez bank danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem;
– na otrzymywanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji dotyczących prowadzonych przez bank rachunków oraz informacji handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez bank oraz przez podmioty współpracujące z  bankiem.

100 zł + 5% zwrotu za transakcje kartą!

W celu otrzymania premii konieczne będzie jeszcze spełnienie kilku prostych warunków. Przede wszystkim nie później niż do pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto trzeba zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku. Aby otrzymać pierwsze 100 zł konieczne jest w tym samym terminie osiągnięcie  na rachunkach prowadzonych w City Handlowy salda dziennego w wysokości min. 5000 zł. Do tego salda wliczona jest wysokość wszystkich środków zgromadzonych na rachunkach depozytowych, inwestycyjnych lub ubezpieczeniowych z elementem inwestycyjnym, których głównym posiadaczem jest uczestnik promocji. Jak zatem najłatwiej spełnić ten warunek? Przelać sobie z innego konta w innym banku kwotę 5 000 zł i zostawić te środki min. na 1 noc na koncie (to właśnie w nocy wyliczane jest saldo na dany dzień). Potem ze środkami możemy zrobić co chcemy 🙂
Pozostałą kwotę premii czyli 300 zł, można zyskać w formie 5% zwrotu za płatności bezgotówkowe dokonane kartą debetową wydaną do rachunku. Zwroty będą naliczane za transakcje dokonane w ciągu 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych od miesiąca następującego po miesiącu dokonania pierwszego logowania do bankowości oraz dokonania pierwszej płatności kartą. Przykładowo jeśli umowę o konto zawrzemy w maju, ale pierwsze logowanie do bankowości oraz pierwszą płatność kartą dokonany w czerwcu, to zwrot będzie przysługiwał za transakcje bezgotówkowe wykonane w okresie lipiec – grudzień. Regulamin zawiera tylko jedno wykluczenie – nie będą pod uwagę brane transakcje dokonane w sieci Internet.

Kiedy nastąpi wypłata premii?

Pierwsza nagroda czyli 100 zł za spełnienie warunku zapewnienia dziennego salda na rachunkach w wysokości 5000 zł, zostanie wypłacona na konto do ostatniego dnia miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Natomiast w przypadku zwrotów za płatności kartą to następować on będzie nie później niż do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki jego otrzymania. Miesięcznie można otrzymać 50 zł zwrotu co oznacza, że maksymalna premia będzie przysługiwała za transakcje wykonane na kwotę 1000 zł. Jeśli wydamy mniej, to premia będzie proporcjonalnie niższa. W przypadku, gdy w którymś z miesięcy nie dokonamy żadnej płatności kartą i tym samym nie spełnimy warunku promocji, to nie wyklucza to z otrzymania zwrotów w kolejnych miesiącach.

 

A ile to wszystko kosztuje?

Ciekawie wygląda sytuacja z kontem Citi Priority i opłatami jakie można ponieść za korzystanie z niego. Jego prowadzenie może nas bowiem kosztować aż 30 zł miesięcznie ale są sposoby, żeby tej opłaty uniknąć. Pierwszy z nich to utrzymanie średniomiesięcznego salda w Citibanku na poziomie min. 30 000 zł. Dla niektórych będzie to trudne do spełnienia. Na szczęście jest drugi, prostszy sposób. Jeśli posiadamy w tym banku produkt kredytowy (np. zupełnie darmową kartę kredytową Simplicity, dlatego tym bardziej warto skorzystać z jednej ze wspomnianych wyżej promocji i założyć również „kredytówkę” w tym banku) to wystarczy, że suma miesięcznych wpływów wyniesie min. 5000 zł (mogą to być przelewy własne z innego banku) i z ww opłaty będziemy zwolnieni. Za kartę debetową do rachunku oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów nie zapłacimy ani grosza.
Natomiast z informacji przekazywanych przez konsultantów banku wynika, że w najbliższym czasie nastąpi aktualizacja Tabeli Opłat i Prowizji, w której  zapisane będzie, że wystarczy warunek zapewnienia wpływu na konto w danym miesiącu w wysokości 5 000 zł by zapewnić sobie całkowitą bezpłatność konta. Cóż, czekamy w takim razie na zmianę TOiP 🙂

Pełny regulamin promocji znajduje się tutaj a aktualna Tabela Opłat i Prowizji tutaj.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *