3,7% na e-lokacie na nowe środki w Getin Banku!

3,7% na e-lokacie w Getin Banku!

Dziś Getin Bank przedstawił kolejną edycję promocyjnej lokaty na nowe środki. Od teraz oferuje ona oprocentowanie w wysokości 3,7% w skali roku. To o 0,2 pkt. procentowe mniej niż w ostatniej edycji, ale wciąż to jedna z najlepszych ofert depozytowych na rynku. Co ważne do założenia e-lokaty nie jest konieczne posiadanie konta osobistego! Zainteresowany? Poniżej znajdziesz dokładne prześwietlenie oferty!

E-lokata na Nowe środki – prześwietlenie oferty

– oprocentowanie: 3,7%;
– minimalna kwota lokaty: 500 zł;
– maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł;
– maksymalna ilość lokat: 1 w danej edycji promocji
– czas trwania lokaty: 4 miesiące;
– czas na wpłatę środków: 7 dni od złożenia wniosku

Wniosek o lokatę można składać za pomocą udostępnionego formularza (dotyczy nowych klientów) lub poprzez bankowość internetową lub mobilną (dotyczy osób, które posiadają do niej dostęp) najpóźniej do 13 stycznia 2019 r. Skorzystanie z opisywanej e-lokaty nie wymaga założenia konta osobistego, ale wymaga wpłacenia tzw. nowych środków. Jak są one definiowane? Nowe środki to nadwyżka nad łączne saldo środków zgromadzonych w Getin Banku na: koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach przejściowych, rachunkach do obsługi bankowych papierów wartościowych, Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz lokatach. Ponadto kwota nowych środków jest automatycznie pomniejszana o kwotę lokat założonych z nowych środków po 16.12.2018 r. Przykładowo jeśli na koniec 16 grudnia 2018 r. mieliśmy 100 zł na koncie osobistym oraz lokatę na 1000 zł, to promocyjną lokatę z oprocentowaniem 3,7% w skali roku można będzie założyć od nadwyżki ponad kwotę 1100 zł.

Aby uzyskać podwyższone oprocentowanie należy też pamiętać o wyrażeniu zgód marketingowych (jeśli już wcześniej tego nie zrobiłeś). Dokładnie chodzi o zgodę na użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną.

Na koniec przypomnę, że chociaż na e-lokatę można wpłacić nawet 1 milion zł, to w praktyce gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do wysokości 100 tys. euro czyli ok. 420 tys. zł. W przypadku ewentualnej upadłości banku gwarantowany jest zwrot wpłaconych środków tylko do tej kwoty.

Załóż lokatę na 3,7% na 4 miesiące!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *