3,5% przez 12 miesięcy na koncie oszczędnościowym w Getin Banku!

3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku!
Posiadanie konta oszczędnościowego z dobrym oprocentowaniem przez dłuższy okres czasu jest aktualnie nie lada wyzwaniem. Praktycznie wszystkie banki oferują oprocentowanie nieprzekraczające 2,7 -3 % w skali roku. W większości są to jednak oferty ograniczone dla posiadaczy kont osobistych, a do tego okres podwyższonego oprocentowania obowiązuje maksymalnie przez kilka miesięcy. Tymczasem w Getin Banku pojawiła się możliwość osiągnięcia 3,5 % na koncie oszczędnościowym przez okrągły rok do kwoty 10 000 zł. Czy są jakieś haczyki? Sprawdzam to w dzisiejszym wpisie!


Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wymaga posiadania konta osobistego w Getin Banku lub Noble Banku. Niestety nie mogą z niej korzystać obecni klienci, a jedynie osoby, które w okresie od 1 maja 2017 r. do 10 maja 2018 r. nie posiadały żadnego konta osobistego w Getin Banku. Posiadacze innych produktów nie są wykluczeni z udziału w akcji.
 

 

Jak przystąpić do promocji?

Aby skorzystać z oferty należy założyć konto osobiste Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) przez Internet lub w oddziałach banku. Ważne, żeby przy okazji zakładania konta wyrazić wymagane zgody marketingowe do przesyłania oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku za pomocą SMS, drogą telefoniczną i elektroniczną. Wraz z kontem osobistym zakładane jest również konto oszczędnościowe, na którym będzie naliczane promocyjne oprocentowanie. Czas na przystąpienie do promocji upływa 31 sierpnia 2018 r.
 

3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł!

Jeśli na nowoutworzone konto oszczędnościowe wpłacimy środki, to do wysokości 10 000 zł będą one oprocentowane na 3,5% w skali roku przez okres 12 miesięcy liczony od dnia przystąpienia do oferty. Żeby taki poziom oprocentowania był naliczony, musimy być w dalszym ciągu być posiadaczami konta osobistego oraz mieć utrzymane zgody marketingowe. Dodatkowo musimy w danym miesiącu zapewnić wpływ „wynagrodzenia” na konto osobiste. Jak regulamin definiuje wynagrodzenie?

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł,

 
Jak łatwo zauważyć, zwykły przelew z rachunku uczestnika w innym banku spełnia definicję wynagrodzenia i pozwoli na uzyskanie podwyższonego oprocentowania 😉
 
Co ciekawe odsetki z podwyższonego oprocentowania nie są wypłacane na koniec miesiąca jak w przypadku odsetek standardowych, lecz do 15 dnia miesiąca następnego po miesiącu, w którym nastąpiło spełnienie warunków promocji, o których pisałem powyżej.
 

2,5% na koncie oszczędnościowym do kwoty 200 000 zł!

Przystępując do wspomnianej wyżej akcji jednocześnie można skorzystać z drugiej promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, w której zyskać można 2,5% w skali roku do kwoty nawet 200 000 zł przez okres 122 dni. Takie oprocentowanie będzie obowiązywało dla środków, przewyższających saldo w Getin banku na dzień 13 maja 2018 r. Tym samym otwierając konto obecnie z automatu ten warunek zostanie spełniony, co oznacza, że razem można ulokować nawet 210 000 zł na bardzo dobrych warunkach.
 

 

A ile to wszystko kosztuje?

Z uwagi, iż oprocentowanie konta oszczędnościowego wprost uzależnione jest od posiadania Konta osobistego w Getin Banku, warto sprawdzić jakie koszty można ponieść z tytułu jego posiadania. Konto Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie ale wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu zwalnia z jej naliczenia. Osoby do 26 roku życia nie muszą spełniać tego warunku, dla nich konto będzie prowadzone bezwarunkowo za darmo. Warto też dodać, że wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce nic nie kosztują, więc można mieć szybki dostęp do gotówki. Jeśli chodzi zaś o konto oszczędnościowe, to ono oczywiście prowadzone jest za darmo. Nic nie zapłacimy również za pierwszy przelew w miesiącu. Każdy kolejny będzie kosztował 9 zł.
 
 
Pełny regulamin promocji pozwalającej osiągnąć 3,5% na koncie oszczędnościowym znajduje się tutaj, promocji z oprocentowaniem 2,5% tutaj a Tabela Opłat i Prowizji tutaj.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *