3,5% na e-lokacie na nowe środki w Getin Banku!

3,5 na e-lokacie w Getin Banku!

Dziś wystartowała kolejna, już 6 edycja promocji e-lokaty na nowe środki w Getin Banku. Tym razem jednak oprocentowanie zostało obniżone o 0,2 p. p. do 3,5% w skali roku dla lokaty zakładanej na 4 miesiące. Wciąż to jednak jest jedna z lepszych ofert na rynku, tym bardziej, że nie ma wymogu posiadania lub założenia konta osobistego! Z drugiej strony obecni klienci Getin Banku też mogą z niej skorzystać, jeśli wpłacą na lokatę tzw. nowe środki.

E-lokata na Nowe środki – prześwietlenie oferty

– oprocentowanie: 3,5%;

– minimalna kwota lokaty: 500 zł;

– maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł;

– maksymalna ilość lokat: 1 w danej edycji promocji

– czas trwania lokaty: 4 miesiące;

– czas na wpłatę środków: 7 dni od złożenia wniosku

Czytaj także: Jak zarobiłem ponad 4000 zł na promocjach bankowych – podsumowanie 2018 roku!

Wniosek o lokatę można składać za pomocą udostępnionego formularza (dotyczy nowych klientów) lub poprzez bankowość internetową lub mobilną (dotyczy osób, które są już klientami Getin Banku) najpóźniej do 3 lutego 2019 r. Skorzystanie z opisywanej e-lokaty nie wymaga założenia konta osobistego, ale wymaga wpłacenia tzw. nowych środków. Oczywiście, jeśli nie jesteś klientem Getin Banku, to wszystkie środki jakie wpłacisz na lokatę będą nowe. Jeśli jednak już posiadasz konto w tym banku, to warto zerknąć jak definiowane są nowe środki? A te oznaczają nadwyżkę nad łączne saldo środków zgromadzonych w Getin Banku na: koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach przejściowych, rachunkach do obsługi bankowych papierów wartościowych, Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz lokatach założonych poprzez elektroniczne kanały dostępu na koniec dnia 6 stycznia 2019 r.. Ponadto kwota nowych środków jest automatycznie pomniejszana o kwotę lokat założonych z nowych środków po dniu 6.01.2019 r. Przykładowo jeśli na koniec tego dnia mieliśmy 100 zł na koncie osobistym oraz lokatę na 1000 zł, to promocyjną lokatę z oprocentowaniem 3,5% w skali roku można będzie założyć od nadwyżki ponad kwotę 1100 zł.

Aby uzyskać podwyższone oprocentowanie należy też pamiętać o wyrażeniu zgód marketingowych (jeśli już wcześniej tego nie zrobiliśmy). Dokładnie chodzi o zgodę na użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną.

Czytaj także: Pewne 200 zł w gotówce od Banku Millennium za założenie konta!

Na koniec przypomnę, że chociaż na e-lokatę można wpłacić nawet 1 milion zł, to w praktyce gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do wysokości 100 tys. euro czyli ok. 420 tys. zł. W przypadku ewentualnej upadłości banku gwarantowany jest zwrot wpłaconych środków tylko do tej kwoty.

Załóż lokatę na 3,5% na 4 miesiące!

Dokumenty:

Regulamin Promocji „Lokata / e-Lokata na Nowe Środki VII – 6 edycja”

Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej – e-Lokata na Nowe Środki VII – 6 edycja 

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *