3,3% na e-lokacie na nowe środki w Getin Banku + 4% na lokacie mobilnej!

3,3% na lokacie w Getin Banku!

Dziś w Getin Banku wystartowała kolejna edycja e-lokaty na nowe środki, w której można zyskać oprocentowanie 3,3% w skali roku przez okres 3 miesięcy. W ten sposób można ulokować środki w wysokości nawet 1 mln zł, a do skorzystania z oferty nie jest konieczne otworzenie konta osobistego. Z drugiej jednak strony obecni klienci tego banku również mogą założyć promocyjną e-lokatę. Wystarczy, że przeznaczą na nie tzw. nowe środki. Co to oznacza w praktyce?

E-lokata na Nowe środki w Getin Banku – prześwietlenie oferty

Wniosek o e-lokatę na nowe środki można składać za pomocą udostępnionego formularza (dotyczy nowych klientów) lub poprzez bankowość internetową lub mobilną (dotyczy osób, które są już klientami Getin Banku) najpóźniej do 17 marca 2019 r. (jest to ostateczny termin złożenia wniosku o lokatę, a same środki można wpłacić maksymalnie w ciągu 7 dni).

Skorzystanie z opisywanej e-lokaty nie wymaga założenia konta osobistego, ale wymaga wpłacenia tzw. nowych środków. Oczywiście, jeśli nie jesteś klientem Getin Banku, to wszystkie środki jakie wpłacisz na lokatę będą nowe. Jeśli jednak już posiadasz jakieś relacje z „Getinem”, to warto zerknąć jak definiowane są nowe środki? A te oznaczają nadwyżkę nad łączne saldo środków zgromadzonych w Getin Banku na: koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach przejściowych, rachunkach do obsługi bankowych papierów wartościowych, Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz lokatach założonych poprzez elektroniczne kanały dostępu na koniec dnia 24 lutego 2019 r. Ponadto kwota nowych środków jest automatycznie pomniejszana o kwotę lokat założonych z nowych środków po dniu 24.02.2019 r. Przykładowo jeśli na koniec tego dnia mieliśmy 100 zł na koncie osobistym oraz lokatę na 1000 zł, to promocyjną lokatę z oprocentowaniem 3,3% w skali roku można będzie założyć  tylko od nadwyżki ponad kwotę 1100 zł.

Aby uzyskać podwyższone oprocentowanie należy też pamiętać o wyrażeniu zgód marketingowych (jeśli już wcześniej tego nie zrobiliśmy). Dokładnie chodzi o zgodę na użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną.

Podsumowując, główne parametry e-lokaty na nowe środki:

 • oprocentowanie: 3,3%;
 • minimalna kwota lokaty: 500 zł;
 • maksymalna kwota lokaty: 1 000 000 zł;
 • maksymalna ilość lokat: 1 w danej edycji promocji
 • czas trwania lokaty: 3 miesiące;
 • czas na wpłatę środków: 7 dni od złożenia wniosku

Czytaj także: 200 zł w gotówce przy założeniu konta w BGŻ BNP Paribas!

Lokata mobilna w Getin Banku – prześwietlenie oferty

Poza lokatą na nowe środki warto też pamiętać, że w Getin Banku dostępna jest również lokata mobilna z oprocentowaniem 4% dostępna wyłącznie poprzez bankowość mobilną.

Główne parametry lokaty mobilnej:

 • oprocentowanie: 4 %;
 • minimalna kwota lokaty: 500 zł;
 • maksymalna kwota lokaty: 20 000 zł;
 • maksymalna ilość lokat: 1 (ale po jej zakończeniu można otworzyć kolejną)
 • czas trwania lokaty: 3 miesiące;

Wniosek o lokatę można złożyć wyłącznie przez aplikację mobilną Getin Banku, a więc konieczny jest do niej dostęp poprzez posiadanie konta osobistego lub oszczędnościowego. Jeśli go nie masz, warto pomyśleć nad jego założeniem. Dzięki programowi poleceń zyskać można w ten sposób 50 zł, a dodatkowo polecając konto innym, nawet 500 zł! Ponadto na koncie oszczędnościowym można ulokować nawet 400 tys. zł z oprocentowaniem 3,4% przez 4 miesiące!

Czytaj także: Gwarantowane 300 zł za konto w mBanku + 250 zł w programie poleceń!

Na koniec przypomnę, że chociaż na e-lokatę można wpłacić nawet 1 milion zł, to w praktyce gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do wysokości 100 tys. euro czyli ok. 430 tys. zł. W przypadku ewentualnej upadłości banku gwarantowany jest zwrot wpłaconych środków tylko do tej kwoty.

Załóż lokatę na 3,3% na 3 miesiące!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *