3% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku nawet przez pół roku!

3% na koncie oszczędnościowe w NEST Banku!
Dopiero co pisałem, o promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku, a teraz również i Nest Bank zaoferował ciekawą okazję dla oszczędzających. Zakładając konto osobiste można uzyskać podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego do wysokości 3%, choć pod pewnymi warunkami. Na wyższy procent można ulokować tam środki do wysokości 50 000 zł na okres nawet 6 miesięcy. Tym razem promocja wymaga zapewnienia wpływów wynagrodzenia na nowootwarte konto. Kto może skorzystać z oferty? Czy zawiera ona jakieś haczyki? Sprawdźmy!

Kto może skorzystać z promocji?

Akcja przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów Nest Banku, którzy założą konto osobiste i konto oszczędnościowe. W przypadku tej promocji jako nowy klient jest uznawana osoba, która nie posiadała żadnego konta osobistego w Nest Banku w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku w ramach opisywanej oferty, lub której wniosek o otwarcie konta nie jest już w trakcie rozpatrywania.
 

Jak przystąpić do promocji?

Aby wziąć udział w akcji należy złożyć wniosek o konto osobiste w Nest Banku poprzez dedykowaną stronę internetową najpóźniej do 18 października 2018 r. Wnioski składane w inny sposób (np. w oddziałach banku) nie będą uwzględniane. W akcji przewidziano tylko 2000 promocyjnych wniosków, więc nie warto zwlekać z decyzją o przystąpieniu do promocji. Co ważne, we wniosku należy zaznaczyć zgodę na kontakt banku w celach marketingu produktów i usług banku. Zgody tej nie wolno też odwołać w trakcie trwania akcji. Ponadto dobrze również jednocześnie zawnioskować o otwarcie konta oszczędnościowego, wszak to na nim będzie możliwe uzyskanie podwyższonego oprocentowania. Jeśli tego nie zrobimy od razu, to takie konto będzie można otworzyć w ciągu 30 od otwarcia ROR poprzez bankowość elektroniczną.

Jak zyskać 3% na koncie oszczędnościowym w Nest Banku?

Uzyskanie podwyższonego do 3% oprocentowania na koncie oszczędnościowym będzie możliwe tylko w przypadku zapewnienia comiesięcznego wpływu na konto osobiste w wysokości co najmniej 1000 zł z tytułu wynagrodzenia. Regulamin definiuje taki wpływ następująco:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:  

(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/ powołania, kontraktów menedżerskich/ wojskowych/ marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub  

(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub  

(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub  

(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie

Co ciekawe bank zastrzegł sobie w regulaminie, że może prosić o przesłanie skanów dokumentów potwierdzających wysokość otrzymywanego wynagrodzenia i dokonany wpływ. Jeśli go nie dostarczymy, bank obniży oprocentowanie do standardowego czyli niskiego poziomu. 
Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od 15 dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu zapewnienia pierwszego wpływu wynagrodzenia przez 6 kolejnych miesięcy, oczywiście pod warunkiem zapewniania w każdym z tych miesięcy wpływu wynagrodzenia. Przykładowo zapewniając pierwszy taki wpływ w październiku 2018 r. to podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało w okresie (15 listopad 2018 r. – 15 maj 2018 r.). Uwaga! 3% na koncie oszczędnościowym będzie naliczone tylko do kwoty 50 000 zł. Jeśli wartość środków zgromadzonych na rachunku przekroczy tę wartość, to oprocentowanie spadnie do standardowego poziomu! Warto pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Skorzystanie z powitalnej lokaty na 4% (Nest Lokata Witaj) również spowoduje automatycznie, obniżenie oprocentowania.
 

Nest Konto i konto oszczędnościowe – prześwietlenie 

Konto osobiste w Nest Banku jest prowadzone całkowicie za darmo. Nie zapłacimy również ani grosza za kartę debetową oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Pod tym względem to jedna z najlepszych ofert rynku. Konto oszczędnościowe również jest prowadzone bez opłat i jak to bywa w większości banków, tylko pierwszy przelew pochodzący z tego rachunku w danym miesięcy jest darmowy. Każdy kolejny kosztować może 5 zł.
 
Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *