3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 200 000 zł w Getin Banku! (również dla obecnych klientów)

3% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku!
Pomimo, iż stopy procentowe ciągle pozostają niezmiennie na rekordowo niskim poziomie to coraz częściej można spotkać banki podnoszące oprocentowanie depozytów. Zazwyczaj jednak są to oferty, które wiążą się ze spełnieniem dodatkowych warunków np. założeniem konta osobistego czy zapewnieniem wpływu wynagrodzenia lub są ograniczone do stosunkowo niskich kwot. Tym bardziej cieszy nowa promocja Getin Banku, w której gwarantowane jest podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego do wysokości 3 % w skali roku przez okres 3 miesięcy. Warunek? Ulokowanie nowych środków. O tym kto może skorzystać z promocji oraz jak definiowane są nowe środki dowiesz się w dalszej części wpisu.

Kto może skorzystać z promocji?

Getin Bank oferuje już podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do wysokości 3,5% w skali roku przez okres 12 miesięcy. Wymaga to jednak założenia konta osobistego oraz zapewnienia stałego wpływu wynagrodzenia, a samo ograniczenie do 10 000 zł środków objętych podwyższonym oprocentowaniem powoduje, że oferta nie wszystkich może przekonywać. Tym razem jednak z promocji mogą skorzystać zarówno obecni posiadacze kont w Getin Banku jak i nowi klienci (poza kontami wspólnymi), ważne by wpłacić nowe środki. O tym jak są definiowane piszę niżej.
 
 

Jak skorzystać z promocji?

Jeśli jesteś osobą posiadającą konto osobiste w Getin Banku oraz konto oszczędnościowe to wystarczy, że na rachunek oszczędnościowy wpłacisz „nowe środki”. Zgodnie z regulaminem są to:

Środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz  jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

 
Co to oznacza w praktyce? Jeśli w dniu 6 czerwca 2018 r. (jest to data salda początkowego) posiadałeś na koncie oszczędnościowym, lokatach lub rachunku IKE jakiekolwiek środki, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało tylko od nadwyżki ponad kwotę na nich zgromadzonych. Jeśli na wskazanych rachunkach nie miałeś żadnych środków, to całość wpłaconych oszczędności do kwoty 200 000 zł będzie oprocentowana na 3% w skali roku. Promocją objęte są tylko rachunki oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją odsetek prowadzone w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver.
 
Jeśli jesteś osobą nie posiadającą żadnego produktu w Getin Banku lub posiadasz produkty inne niż konto oszczędnościowe, lokaty lub rachunek IKE (np. konto osobiste), to oczywiście każde środki jakie wpłacisz będą objęte podwyższonym oprocentowaniem. Przypomnę, że aktualnie trwa promocja, w której za założenie Konta Proste Zasady można otrzymać 100 zł na start, do 250 zł w programie poleceń, 2 bilety do kina oraz podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 3,5% przez okres 12 miesięcy do kwoty 10 000 zł (szczegóły znajdziesz w tym wpisie).Tym samym łącząc wszystkie te korzyści można zebrać cały pakiet nagród oraz dodatkowo ulokować nawet 210 000 zł na bardzo dobry procent 😉
 
Na koniec dodam, że do opisywanej promocji można przystąpić, czyli wpłacić nowe środki na konto oszczędnościowe do 31 lipca 2018 r. i właśnie od momentu wpłaty będzie liczony 92-dniowy okres podwyższonego oprocentowania.
 
 

A ile o wszystko kosztuje?

Konta oszczędnościowe w Getin Banku są prowadzone bezpłatnie. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, każdy kolejny kosztować będzie 9 zł (za wyjątkiem opłacenia lokaty w Getin Banku z konta oszczędnościowego). Natomiast osoby, które nie mają konta osobistego w Getin Banku zapewne są zainteresowane warunkami jego prowadzenia, wszak jest ono niezbędne. Konto Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie ale wykonanie zaledwie jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu zwalnia z jej naliczenia. Osoby do 26 roku życia nie muszą spełniać tego warunku, dla nich konto będzie prowadzone bezwarunkowo za darmo. Warto też dodać, że wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce nic nie kosztują, więc można mieć szybki dostęp do gotówki.
 
 

 

Pełny regulamin promocji znajduje się tutaj a Tabela Opłat i prowizji tutaj.

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *