2,7% na Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku nawet do 400 tys. zł!

Wysokie oprocentowanie na lokacie w Getin Banku!

Nie tak dawno Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o obniżeniu stóp procentowanych, jednak wbrew powszechnej opinii nie w każdym banku zdecydowano się na obniżenie stawek na lokatach. W niektórych, wręcz przeciwnie, oprocentowanie poszło w górę. Takim przykładem jest Getin Bank, w ofercie którego od dziś jest dostępna jest Lokata na Nowe Środki ze stawką nawet 2,7% w skali roku dla środków aż do 400 tys. zł!

Lokata na Nowe Środki Plus – prześwietlenie oferty!

Lokata, o której piszę, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków. Co to oznacza w praktyce? Bank w dniu założenia lokaty sprawdza ile środków mieliśmy zgromadzonych na rachunkach, lokatach i w innych produktach w Getin Banku na dzień 18 marca 2020 r. i jeśli zakładana lokata w całości stanowi nadwyżkę nad tę kwotę to oprocentowanie lokaty zostaje podwyższone. Zgodnie regulaminem, który też załączam na końcu wpisu, aktualnie zyskać można nawet 2,7%, choć taka stawka obowiązuje tylko dla lokaty na 2 miesiące. Trzeba też pamiętać o konieczności wyrażenia zgód marketingowych!

Czytaj także: 2,6% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium + 200 zł dla nowych klientów!

Główne cechy Lokaty na Nowe Środki:

  • oprocentowanie: 2,7% w skali roku dla lokaty na 2 miesiące, 2,3% dla lokaty na 3 miesiące, 1,4% dla lokaty na  6 i 12 miesięcy;
  • minimalna kwota lokaty: 500 zł;
  • maksymalna kwota lokaty: 400 000 zł (maksymalnie można założyć 3 takie lokaty);
  • czas trwania lokaty: 2, 3, 6 lub 12 miesięcy
  • konieczność wyrażenia zgód marketingowych

Co ważne w celu założenia promocyjnej lokaty nie jest konieczne posiadanie konta w Getin Banku. Jeśli w przeszłości korzystałeś z innych produktów w tym banku i masz dostęp do bankowości internetowej, to możesz złożyć wniosek o promocyjną lokatę właśnie za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeśli takiego dostępu nie masz, to wniosek złóż za pośrednictwem dedykowanej strony promocji. Oferta obowiązuje tylko do 9 kwietnia 2020 r.

Na koniec przypomnę, że chociaż na lokaty można wpłacić w sumie nawet 1 milion 200 tys. zł, to w praktyce gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do wysokości 100 tys. euro czyli ok. 450 tys. zł. W przypadku ewentualnej upadłości banku gwarantowany jest zwrot wpłaconych środków tylko do tej kwoty.

Załóż Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *