200 zł na start + nawet 1500 zł z kontem firmowym w Alior Banku!

200 zł na start + 1500 zł w dodatkowej promocji z kontem firmowym w Alior Banku!

Ruszyła już 8 edycja promocji organizowanej przez wydawcę serwisu bankier.pl, w której przedsiębiorcy mogą w prosty sposób zyskać 200 zł zakładając konto firmowe w Alior Banku. Dodatkowo, dzięki równoległej akcji do zdobycia jest aż 1500 zł w zamian za spełnienie różnych warunków aktywności. Chociaż może być ciężko zgarnąć maksymalną kwotę, to nawet w przypadku gdy wpadnie tyko część premii, to i tak jest to jedna z najlepszych na rynku ofert kont firmowych z dodatkową premią!

Kto może skorzystać z promocji?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że promocja przeznaczona jest tylko dla przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo  przedsiębiorców  (Dz.  U.  z  2018  r.,  poz.  646). Dodatkowa promocja z premią w wysokości 1500 zł jest przeznaczona wyłącznie do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Tym samym np. posiadacze spółek muszą zadowolić się tylko podstawową premią w wysokości 200 zł. Ponadto w obu promocjach jest jeszcze jeden warunek. Nie mogą to być podmioty, które posiadają lub posiadały w Alior Banku jakikolwiek produkt firmowy (dla promocji z premią w wysokości 1500 zł) lub rachunek firmowy (w przypadku premii w wysokości 200 zł). Warunek ten będzie weryfikowany na podstawie numeru NIP.

Czytaj także: 100 lub 200 zł za założenie karty kredytowej Diners Club!

Jak przystąpić do promocji?

Jeśli spełniasz wymienione wyżej warunki to wystarczy, że zarejestrujesz się na dedykowanej stronie promocji i za jej pośrednictwem złożysz wniosek o iKonto Biznes, wyrażając przy tym zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia faktu spełnienia warunków w ramach promocji. Czas na wysłanie wniosku upływa 31 marca 2020 r. Na zawarcie samej umowy będziemy mieć z kolei 30 dni od momentu wysłania wniosku o konto, ale nie dłużej niż do 30 kwietnia 2020 r.

Czytaj także: 200 zł za założenie Konta 360° lub Konta 360° Student w Banku Millennium!

200 zł na start za zapewnienie wpływu na konto!

Premia na start będzie przyznana jeśli w ciągu pierwszych 60 dni od zawarcia umowy o konto, ale nie później niż do 29 czerwca 2020 r. zapewnisz wpływ środków, w łącznej wysokości co najmniej 500 zł. Jak widać warunek nie jest wyśrubowany, tym bardziej, że wpływ można zrealizować w dowolny sposób, np. poprzez przelew z naszego konta w innym banku. Wszyscy, którzy spełnią warunki promocji otrzymają do 31 lipca 2020 r. wiadomość email z informacją o przyznaniu premii. Wtedy też będzie konieczne w ciągu 5 dni roboczych wprowadzenie na stronie promocji swoich danych, w tym numeru rachunku bankowego założonego w ramach opisywanej akcji. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od momentu poinformowania uczestników o spełnieniu warunków promocji.

Czytaj także: 400 zł na zakupy w Lidlu w zamian za przetestowanie darmowej karty kredytowej Simplicity w banku Citi Handlowy!

1500 zł premii za aktywne korzystanie z konta!

Promocja z premią w wysokości 200 zł na start to nie wszystko. Równocześnie można skorzystać z innej akcji, w której wartość możliwych do zdobycia nagród jest znacznie wyższa. Ale uwaga, z tej promocji mogą skorzystać tylko osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (odpadają zatem spółki). Zdobyć można nawet 1500 zł ciągu pierwszych 12 miesięcy od założenia konta. Bank premiuje różnego rodzaju aktywności, każdemu przyporządkowując różną wysokość nagrody. W jednym miesiącu można zdobyć maksymalnie 125 zł premii. Poniżej przedstawiam szczegółowe zestawienie aktywności premiowane przez bank:

30 zł miesięcznie za przelew do ZUS lub US –  premia przyznawana jest za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (przelewem krajowym; nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych), min. kwota przelewu to 250 zł lub za pierwszy w miesiącu przelew do US (przelewem krajowym; nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych), min. kwota przelewu to 500 zł;

10 zł miesięcznie za przelew SEPA w wysokości co najmniej 100 euro (z tego bonusu nie do końca opłaca się korzystać biorąc pod uwagę koszty przewalutowania transakcji);

10 zł miesięcznie za transakcje bezgotówkowe kartą – żeby otrzymać premię konieczne będzie dokonanie i rozliczenie transakcji kartą o wartości co najmniej 500 zł. Pod uwagę nie będą brane transakcje dokonane w punktach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC: 7995 (kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne); 8999 (profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna); 4111 (m.in. usługi transportowe); 6012 (instytucje finansowe); 6211 (brokerzy ubezpieczeniowi); 6051 (przekazy pieniężne w instytucjach finansowych); 4829 (internetowe przekazy pieniężne); 4900 (narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne);

15 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – naliczana  jeżeli  na rachunek uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł (jest to inna promocja związana z  zakupem urządzenia w Polskim Centrum Kas Fiskalnych);

do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku – tutaj wysokość premii zależy od tego ile środków będzie przechowywane ba rachunku: do 2500,00 zł  – 0 zł;  od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł; od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 10 zł; od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 20 zł; od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł – 40 zł; od 100 000,01 zł do 150 000,00 zł – 50 zł; 150 000,01 i więcej – 60 zł

Jak liczone będzie to saldo? Odpowiedź znajdziemy w regulaminie:

Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes lub Rachunku 4×4 i rachunkach pomocniczych Uczestnika) otwartych do tych rachunków) na koniec każdego dnia kalendarzowego, w którym prowadzony był Rachunek Uczestnika, w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, przyjmuje się saldo księgowe równe 0 zł. Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote po kursie średnim Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia. Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku, środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku.

Podsumowując, zdobycie maksymalnej premii nie będzie łatwe. Ale jeśli przyjmiemy, że uczestnik w każdym z miesięcy wykona przelew do ZUS lub US oraz wykona transakcje kartą, to już zgarnie 40 zł miesięcznie i 480 zł rocznie. Jeśli do tego dojdzie średniomiesięczne saldo na rachunku na poziomie  10 000,01 zł lub większym, to razem otrzymywać będzie 50 zł miesięcznie i 600 zł rocznie. Każdy sam musi przeanalizować, które premie będzie w stanie zdobyć.

Czytaj także: 200 zł za założenie karty kredytowej w BNP Paribas!

Kiedy nastąpi przekazanie nagród?

Premie będą wypłacane w wysokości zgodnej z warunkami, które spełni uczestnik, nie później niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu za który należna jest premia. Co ważne, w przeciwieństwie do ofert dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, w tym przypadku zarówno premia w wysokości 200 zł na start jak i kolejne premie za aktywność stanowią przychód, który należy opodatkować zgodnie z zasadami stosowanymi w danym przedsiębiorstwie.

Czytaj także: Nawet 300 zł za otwarcie mKonta Intensive w mBanku!

iKonto Biznes – prześwietlenie oferty!

Konta dla przedsiębiorców zazwyczaj nie są tak tanie jak dla osób fizycznych. Tym razem jednak nie jest tak źle 😉 Zakładając konto w ramach promocji zagwarantowane jest bezwarunkowo darmowe prowadzenia konta. Darmowe są również wszystkie przelewy dokonywane w bankowości internetowej (w tym przelewy do ZUS i US). Za darmo można korzystać z 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu. Bank pobiera jednak opłaty za smsy autoryzujące transakcje, w wysokości 0,20 zł, ale pierwszych 10 smsów miesięcznie jest darmowych. Karta debetowa do rachunku może kosztować 8 zł, ale wystarczą 4 transakcje kartą by jej uniknąć. Zachęcam do samodzielnego przejrzenia Tabeli Opłat i Prowizji i zweryfikowania jakie są opłaty za operacje, które planujemy wykonywać.

Skorzystaj z promocji!

Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *