100 zł za regularne inwestowanie dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego!

100 zł za regularne inwestowanie od ING Banku Śląskiego!
Ponownie w ING Banku Śląskim pojawiła się okazja, w której zyskać mogą obecni klienci tego banku. Tym razem zdobyć można nawet 100 zł za tzw. regularne inwestowanie. Co się kryje pod tą nazwą i czy jest to bezpieczna forma oszczędzania opisuję szczegółowo w dalszej części wpisu. Mam też dobrą informację dla osób, którzy nie są klientami ING Banku Śląskiego, ale chcieliby nimi zostać. Poza „stówką” z opisywanej promocji mogą oni również zyskać 140 zł za założenie konta osobistego. Ale po kolei!
 

Kto może skorzystać z promocji i jak do niej przystąpić?

W akcji „100 zł za regularne inwestowanie” mogą wziąć udział tylko obecni klienci banku, którzy do oferty zapiszą się w bankowości internetowej w sekcji Moje ING. Należy to zrobić najpóźniej do 30 września 2018 r. Z oferty nie mogą natomiast skorzystać osoby posiadające w dniu 20 sierpnia 2018 r. jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Jeśli posiadacie jednostki uczestnictwa nabyte za pośrednictwem innych podmiotów, to z powodzeniem możecie skorzystać z opisywanej oferty.
 
 

100 zł za regularne inwestowanie kwoty 200 zł!

Po zapisaniu się do promocji wystarczy wypełnić tzw. ankietę inwestycyjną, która ma za zadanie zweryfikować wiedzę uczestnika na temat inwestowania i ryzyk z tym związanych. Następnie zawierana jest umowa pośrednictwa dotycząca usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostka uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Umowę zawiera się elektronicznie, akceptując ją kodem SMS, podobnie jak standardowe dyspozycje np. wykonania przelewu. 
 
Mając zawartą umowę pozostaje już tylko nabyć jednostki wybranego funduszu. Promocja wymaga by pierwszy zakup był na kwotę minimum 200 zł. Dodatkowo należy złożyć tzw. Dyspozycję Regularnego Inwestowania (DRI), również na kwotę 200 zł. DRI oznacza, że uczestnik wyraża zgodę, by co miesiąc (w wybranym dniu) bank pobierał z jego rachunku stałą, zadeklarowaną kwotę i za te środki kupował jednostki uczestnictwa wybranego funduszu. Promocja wymaga by do 30 kwietnia co najmniej 6 razy nabyć w ten sposób wybrane jednostki, za zadeklarowaną kwotę co najmniej 200 zł. Jak łatwo policzyć w okresie promocji jest więcej niż 6 miesięcy, więc przykładowo przystępując do promocji jeszcze w sierpniu i realizując DRI w okresie wrzesień 2018 r. – kwiecień 2019 r. trzeba będzie zaangażować w sumie 1800 zł, ale jeśli w dniu planowanego pobrania środków w ramach DRI tych pieniędzy faktycznie nie będzie na koncie, to dyspozycja po prostu nie zostanie zrealizowana. Tym samym regulamin promocji dopuszcza, że nie w każdym z miesięcy DRI faktycznie zostanie zrealizowane.
 
Ważne, by do dnia wypłaty premii w wysokości 100 zł czyli do 16 maja 2019 r. mieć dalej aktywną DRI oraz posiadać nabyte jednostki. Premia wypłacana jest przez bank w formie zakupu dodatkowych jednostek w ramach prowadzonego rejestru. Premia jest opodatkowana 19% podatkiem, ale bank funduje dodatkową nagrodę pieniężną na jego pokrycie. Tym samym w promocji zyskujemy pełną kwotę.
 

Jaki fundusz wybrać do regularnego inwestowania?

Część z Was na pewno zastanawia się, co z wartością samych jednostek  uczestnictwa nabywanych w ramach promocji. Oczywiście ich wartość może rosnąć jak i spadać, stąd też istnieje ryzyko utraty części środków i warto o tym pamiętać. Tym nie mniej, od tego jaki fundusz wybierzemy, zależeć będzie jak duże to ryzyko będzie. Wybierając fundusze pieniężne, to ryzyko jest stosunkowo niskie, ponieważ Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) lokują środki w bezpieczne i płynne instrumenty jak np. lokaty bankowe, certyfikaty depozytowe, bony pieniężne. Stąd też ryzyko spadku wartości takiego funduszu jest niskie. Dlatego dla osób, które nie chcą nadmiernie ryzykować, ten typ funduszu wydaje się najodpowiedniejszy. W ING Banku Śląskim jest też możliwość skorzystania z tzw. Konta Funduszowego, w którym w zależności od wybranej strategii: ostrożnej, umiarkowanej i dynamicznej, to eksperci wybiorą za nas konkretne fundusze. Wybór pakietu ostrożnego oznacza teoretycznie najmniejsze ryzyko spadku wartości posiadanych przez nas środków. Oczywiście to jakie rozwiązanie wybierzecie zależy tylko i wyłącznie od Was, Waszego doświadczenia w inwestowaniu i apetytu na ryzyko 😉
 
 

Dodatkowe 140 zł dla nowych klientów za założenie konta osobistego!

Osoby, które nie są obecnie klientami ING Banku Śląskiego, ale chcieliby nimi zostać mogą skorzystać z równoległej promocji banku. Zakładając konto osobiste mogą zyskać nawet 140 zł. Wystarczy aktywność w płaceniu kartą lub BLIKIEM. Szczegółowo tę akcję opisywałem w tym wpisie. Warto się z nim zapoznać, by w sumie zdobyć nawet 240 zł!
 
Dokumenty:

Może Ci się także spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *